Bilgisayar domainde...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayar domainde problem  

  RSS
Serkan Kılıç
(@SerkanKilic)
Üye

Bazı bilgisayarlar internete giremiyordu ping attığım zaman pingler kesikli ve başarılı pinglerin süresi uzun sürüyordu. Modem açılıp kapanınca düzeldiler ama bu seferde başka bir bilgisayar aynı sorunu yaşıyor. Ağda conficker virüsü vardı çoğu bilgisayarı formatladım. Şuan bu problemi yaşayan bilgisayarlar temiz. Ağda diğer bilgisayarları görmeyen bilgisayarı kendi kullanıcısıyla domainde açabiliyorum ama başka bir kullanıcı adı ile denediğimde bu domain yok diye hata veriyor. Bu problemi nasıl çözebilirim. Yüzde yüz virüs kaynaklıdır diyebilirmiyiz. Dediğim gibi pingler kesintili.

Alıntı
Gönderildi : 05/02/2013 20:25
Murat Koseoglu
(@muratkoseoglu)
Üye

Merhaba Serkan Bey

Bu sorunun %100 virüs ile ilgili olduğu söylenemez.Ping sürelerinin uzunluğu modemden veya switch teki arızadan kaynaklanabilir.Bunu ancak test ederek anlayabilirsiniz.Ping sürelerinin uzunluğundan paketler tam ulaşmıyor olabilir ve o sebepten sağlıklı veri transferi olmadığından bilgisayarlar birbirlerini görmeyebilir. Tabi virüste ağı yorduğundan ağda şişmelere sebep olabilir.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2013 23:53
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

o bilgisayardaki dns adreslerini control edebilirmisiniz? dns adresleri active directory nin de olduğu DNS serverinizi mi gösteriyor ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/02/2013 10:07
Cetin Karlı
(@cetinkarli)
Üye

Merhaba

 O bilgisayarin ethernet kartida sorunlu olabilir... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/05/2013 12:09
Paylaş: