Forum

HP NC380T Ethernet ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP NC380T Ethernet Kartı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

HP' nin NC380T model çift portlu 1000 mbps bant genişliğine sahip ethernet kartı bir süredir ilgimi çekiyor. Lakin benim amacım windows 2003 servera yapılan baplantıları rahatlatmak. Yani anakart ustunde yine 2 adet 1000 mbps hızında Realtek ethernet (RTL 8168D) bulunuyor ama boyle bir karta geçiş yapmak sizce yararlı olurmu. Servera yapılan bağlantılar hızlanırmı yada olumlu bir etkileşim soz konusu mu yoksa sadece boşuna mı masraf yapmış olurum ? Bu arada server, windows 2003 ustune Apache web serverdır.

Gönderildi : 24/01/2013 15:24

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

HP' nin NC380T model çift portlu 1000 mbps bant genişliğine sahip ethernet kartı bir süredir ilgimi çekiyor. Lakin benim amacım windows 2003 servera yapılan baplantıları rahatlatmak. Yani anakart ustunde yine 2 adet 1000 mbps hızında Realtek ethernet (RTL 8168D) bulunuyor ama boyle bir karta geçiş yapmak sizce yararlı olurmu. Servera yapılan bağlantılar hızlanırmı yada olumlu bir etkileşim soz konusu mu yoksa sadece boşuna mı masraf yapmış olurum ? Bu arada server, windows 2003 ustune Apache web serverdır.

Merhaba,

Kullandığınız uygulama anlık olarak bu kadar hıza ihtiyaç duyuyormu bence ilk olarak bunu tespit edin.Eğer server üstündeki portları ayrı amaçlar için kullanmıyorsanız nic teaming yaparak daha fazla performans ve hata töleransı elde edebilirsiniz.Ama server üstündeki network kartının bunu destekliyor olmasına dikkat edin.Aksi takdirde ekstra network kartı almanız sizin için gereksiz bir masraf olur diye düşünüyorum.

Gönderildi : 24/01/2013 17:29

Paylaş: