Forum

2 Farklı Ağdaki PDK...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Farklı Ağdaki PDKS cihazlarını Yönetmek.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@KenanKenan)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

2 farklı yerde fabrikamız var (Fabrika1 ve Fabrika2). Her iki fabrikada da PDKS cihazı var.Ben Fabrika1 de duruyorum ve sabahları personel mesaiye başladıktan sonra Fabrika2'de ki PDKS cihazından verileri almak istiyorum. Bunu elimdeki ADSL modemlerle yapmam mümkünmüdür.?

Fabrika1 de - Zte ZXV10 w300 modem var.
 Fabrika2 de - Philips SNA6500 modem var.

İlk olarak IP leri sabit yaptırmam gerek sanırım. Ondan sonrası için yardımcı olurmusunuz.

Not: Bağlantı işlemi sadece bu kadar. Herhangi bir dosya alışverişi v.s. olmayacak. Oradaki cihaza ulaşayım yeter.
       Eğer modemlerle olmaz ise program falan da olabilir. İsteğim herhangi bir maliyet çıkarmaması. 

Gönderildi : 17/01/2013 15:10

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Bağlantı kuracağın yerdeki modemde 3389 portunu içerdeki bir pc ye yönlendirip uzak masaüstü yaparak ilgili PDKS cihazına bağlantı sağlayabilirsin. Bu güvensiz yöntem. İkincisi bağlanacağın yerdeki modemin özelliğinde varsa modeme VPN yaparak karşıdaki bilgisayara uzak masaüstü yaparsın. Daha güvenli bir yöntem olur.

Gönderildi : 17/01/2013 15:19

(@KenanKenan)
Active Member
Konu başlatıcı

Bağlantı kuracağın yerdeki modemde 3389 portunu içerdeki bir pc ye yönlendirip uzak masaüstü yaparak ilgili PDKS cihazına bağlantı sağlayabilirsin. Bu güvensiz yöntem. İkincisi bağlanacağın yerdeki modemin özelliğinde varsa modeme VPN yaparak karşıdaki bilgisayara uzak masaüstü yaparsın. Daha güvenli bir yöntem olur.

Kaan bey teşekkür ederim.

Biraz daha açıklayayım.

Fabrika1 de ki IP' ler - 192.168.2.X
Fabrika1 de ki IP' ler - 192.168.1.X

Ben kendi bilgisayarıma kurduğum yazılıma Fabrika1 deki (192.168.2.99 yazarak) cihazı tanıttım. Aynı şekilde Fabrika2 deki cihazın IP sini yazarak tanıtmam lazım fakat farklı blokta olduğu için yazamıyorum. Mesela Fabrika2 deki cihaza 192.168.2.98 IP sini verebilirsem sorun kalmayacak.

Gönderildi : 17/01/2013 15:31

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

karşıdaki modeme vpn yapabiliyorsanız dediğiniz şekilde ekleme yapabilirsiniz.

Gönderildi : 17/01/2013 20:20

(@KenanKenan)
Active Member
Konu başlatıcı

karşıdaki modeme vpn yapabiliyorsanız dediğiniz şekilde ekleme yapabilirsiniz.

Philips SNA6500 modem araştırdığım kadarıyla VPN destekliyor. Peki ben kendi bilgisayarımdan VPN e nasıl girebilirim. Cisco Vpn Client gibi programlarlamı. 

Gönderildi : 18/01/2013 11:56

(@KenanKenan)
Active Member
Konu başlatıcı

Bağlantı kuruldu. Teşekkürler..

Gönderildi : 23/01/2013 16:54

Paylaş: