Forum

100 METRE ileriye i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

100 METRE ileriye internet çekmek

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
649 Görüntüleme
(@KamilTutaloglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

100 metre kadar ileriye internet cekmek istiyorum.
kablosuz olarak cekmek daha makul geliyo bana simdilik.

arasında herhangi bir bina yok. ama internetin aktarılacagı yer. o binanın arka yüzünde yer alıyo.

bunu nasıl saglayabiliriz. veya hangi modem ve aparatlara ihtiyacımız
var. biraz arastırdım access point ile olur diyenler var ama nasıl oluyo
bu ?

daha once hiç kullanmadım boyle bişeyi....

ttnetin verdigi modem siinyali oraya kadar ulasırmı ulassada saglıklı
olurmu.. karsı tarafta kullanacak olanda masaustu pc. onun için nasıl
bir ekipman gerekli yardımcı olabilecek arkdaslara simdiden cok tesekkur
ederim.

Gönderildi : 15/01/2013 16:10

(@mustafatekin)
Gönderiler: 57
Trusted Member

frekans yöntemiyle ile sinyal sağlayabilirsin belki ama binanın arka yüzünde kalması sıkıntı mesafeyide göz önüne alırsak sağlıklı bir sinyal alışverişi yaşayamazsın özellikle ttnet'in verdiği modem ile çok zor. ama kablo çekme gibi bir durumun varsa FTP Cat6 Ya da UTP Cat6 ile kablo çekip bir ucu switch'e diğer ucu access point'e girip sağlıklı sinyal yayabilirsin.

Gönderildi : 15/01/2013 16:52

(@KamilTutaloglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

kablo ceksem sonra access pointe ihtiyac duymamki

oradaki masaüstüne intnernet baglantısı yapmam yeter bana.

binanın arka yuzunde kalıyo dedim ama bina dedigm tek katlı. internetin bulundugu asıl yer 4 katlı binanın birinci katındaki işyeri.

Gönderildi : 15/01/2013 17:04

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Mesafenin uzunluğu dolayısıyla en sağlıklı çözüm kablo çekmek olur hemde daha hesaplı olacaktır.

Gönderildi : 15/01/2013 17:11

(@Anonim)
Gönderiler: 0

internet çekeceğiniz yer iş yerimi yoksa ev mi çünkü evse kablo ama ttnet v.b firmaların personel görürse büyük ceza yersiniz işyeiyse dış ortam acces point ile köprüleme yapa bilirsiniz ve yavaşlamda olmaz 

http://www.airties.com/product-details.asp?pn=WOB-201&ci=114&cat1=Aksesuarlar&cat2=Antenler&dil=tr 

Gönderildi : 18/01/2013 18:37

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Eger kalıcı olacaksa internet çekeceğiniz yer cat6 cablo ile çekmeniz daha faydalıdır. Kendim daha önce çalıştığım yerde 140mt ye vat6 kablo çektim ve switch ile 5  pc ye dağıtım yaptım ve sorunsuz çalıştığını biliyoum. Kabloyucu de pvc boru ile yeraltına aldırdım dış etkenleden koruması için. sorun çıkarmamıştı ben gidene kadar.

Gönderildi : 18/01/2013 18:59

Paylaş: