Forum

Hamachi'ye alternat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hamachi'ye alternatif program

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,464 Görüntüleme
(@serkanarslan)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Serverlarıma Hamachi vpn ile bağlanıyorum. bu program beni serverlarımla aynı local deymişim gibi gösterip uzak masaüstü yapmamı sağlıyor. şu ana kadar biraz yavaş dahi olsa güvenliği açısından idare ediyorduk ancak son zamanlarda çok sorun çıkarmaya başladı. bunun gibi dış alandaki pclerine güvenli bir şekilde bağlanmamı sağlıyacak bir program önerebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler. 

Gönderildi : 19/11/2012 15:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

logmein , teamviewer , ammyy

güvenlik kısmı her zaman mechul .

bu tip 3. party programlar ile trafigin baskasının serveri veya networku uzerinden aktıkca guvenlikten sozetmek zor

Gönderildi : 19/11/2012 17:00

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba ammyy baya iyidir veya vnc viewer kullanabilirsiniz

Gönderildi : 19/11/2012 17:59

(@serkanarslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu tip 3. party programlar ile trafigin baskasının serveri veya networku uzerinden aktıkca guvenlikten sozetmek zor

cevabınız için teşekkür ederim. peki sizin önerebileceğiniz güvenliğin de yüksek olabileceği bir sistem var mı? bir cihaz yardımı ile de olabilir. 

Gönderildi : 19/11/2012 18:01

(@mehmetagcaoglu)
Gönderiler: 32
Eminent Member

teamviewer  ile ammyy  uzak masaüstü bağlantısı için değil mi? Hamachi gibi uzak ağ bağlantısı da kurulabiliyor mu ? 

Gönderildi : 19/11/2012 18:16

(@vasviuysal)
Üye

bu işin en mantıklısı client server çalışan bir program ile baglanmak (aracısız)

radmin , pcanywhere , netop tarzı programlar ile direk kendi serverine baglanmak 

Gönderildi : 19/11/2012 18:17

(@serkanarslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu işin en mantıklısı client server çalışan bir program ile baglanmak (aracısız)

radmin , pcanywhere , netop tarzı programlar ile direk kendi serverine baglanmak 

tekrardan teşekkür ederim cevabınıza dediğiniz programları inceliycem, bir de duyduğum birşey cisco'nun veya benzeri markaların serverlara vpn bağlantısı yapmak için cihazları varmış. ben biraz araştırdım ama tabiki konuyu tam bilmeyince havada kaldı bunun için de bir başlangıç noktası öneriniz var mı? 

Gönderildi : 19/11/2012 19:01

(@vasviuysal)
Üye

o cihazlara para vermektense openvpn kurun server(lar)iniza bence

http://community.openvpn.net/openvpn/wiki/Easy_Windows_Guide

(aslında bu konuda turkce bir makale yazılması faydalı olacaktır )

Gönderildi : 20/11/2012 04:13

Paylaş: