Mikrotik Login sayf...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Mikrotik Login sayfası düzenleme ve Otomatik 1000 ad. kullanıcı ekleme  

  RSS
Özcan Özarslan
(@OzcanOzarslan)
Üye

Selam arkadaşlar.

1- Mikrtoik Hotspot kurdum fakat login.htm sayfasını kendim düzenlemek istiyorum. Resim ekleme vb... Kullanıclarımın şifresi aynı olduğundan şifreyi atıyorum 1234 yapıcam standar o tanımlı olucak html sayfasında kullanıcalar ismini yazıp direk girmelerini sağlamak istiyorum. Aşağıdaki tanımlayacağım şekildeki kullanıcılarımın.

2- a) 1000 adet 3 saatlik kullanıcı tanımlamak istiyorum (bu kullanıcıları mikrotik nerede tutuyor) Yani standart olarak ismi farklı olan 1000 kullanıcı ismi şifresi aynı olucak şekilde tanımlamak istiyorum.

  b) 100 adet de 2160 saatlik kullanıcı tanımlak istiyorum

tabi kullanıcıları gruplar tanımlayarak yapabiliriz benim burdaki asıl derdim bunları otomatik nasıl sisteme atayabiliriz. bir yazılımla vb.. Örnek bir uygulama varmıdır. Yada direk tabloları nerededir oraya excelden gönderebiliriz.

Ayrıca Kullanmış olduğum cihaz Mikrtoik RouterBoard RB751U-2HnD

Alıntı
Gönderildi : 28/09/2012 11:02
Hidayet KURTULMUŞ
(@HidayetKURTULMUS)
Üye

Merhaba 

 Login ekranını  http://infodotnet.blogspot.com/2007/12/mikrotik-hotspot-how-to-change-mikrotik.html  adresindeki talimatlara uyarak değiştirebilirsiniz. Bunun dışındaki talepleriniz için  http://forum.mikrotik.com/  adresinden mevcut sorulara göz atabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/09/2012 14:25
ibrahimDURAN
(@ibrahimDURAN)
Üye

Merhaba,


Mikrotik RouterOs içersindeki file sekmesinde hotspot klasörünü sürükle bırak yöntemi ile masa sütüne alınız ve editleyerek tekrar file kısmına koyunuz.


2. ve 3. sorular için mikrotik usermanger arayüzünden toplu kullanıcı oluştur sekmesini kullanrak yapabilirsiniz ancak ilk önce profile kısmından ,


gerekli uptime sürelerinden profiller olşuturunuz ve oluşturacağınız toplu kullanıcların profile seçeniğinde bu profile seçeneklerini seçiniz.


 


Saygılarımla

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2012 02:34
Paylaş: