Forum

vlan lar arasında e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vlan lar arasında exchange ve telnet erişim problemi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba konuyu belki orayla alakalı olabilir diye exchange forumuna da yazdım

Aynı domainde bulunan clientların bir kısmını ip sayısı dolmaya başladığı için ikinci vlan taşıdık. Her iki vlan arasındaki erişimde(ping, dosya, yazıcı paylaşımı, internet erişimi) herhangi bir problem yaşanmazken exchange erişimi gerçekleşmiyor. Ayrıca switch e telnet ve explorer la ulaşamıyorum.

Ortam daki Forfront tmg de internal to internal tüm erişim serbest. bunun sebebi ne olabilir.

Gönderildi : 14/09/2012 17:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba konuyu belki orayla alakalı olabilir diye exchange forumuna da yazdım

Aynı domainde bulunan clientların bir kısmını ip sayısı dolmaya başladığı için ikinci vlan taşıdık. Her iki vlan arasındaki erişimde(ping, dosya, yazıcı paylaşımı, internet erişimi) herhangi bir problem yaşanmazken exchange erişimi gerçekleşmiyor. Ayrıca switch e telnet ve explorer la ulaşamıyorum.

Ortam daki Forfront tmg de internal to internal tüm erişim serbest. bunun sebebi ne olabilir.

Geçenlerde buna benzer bir durumu  VPN üzerinde yaşamıştım, Exchange client ayarlarını tekrar yapınca düzeldi.

Gönderildi : 14/09/2012 20:32

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

client üzerindeki tanımı nasıl yaptığınızı söylememişsiniz ama start>run> outlook.exe /rpcdiag komutuyla outlook açıp, bağlantının hangi protokolden sağlandığını görebilirsiniz.

nasıl tanım yaptığınızı ve komutun sonucunu yazarsanız yardımcı olunabilir.

Gönderildi : 15/09/2012 01:59

Paylaş: