Forum

Access Point Ö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Access Point Önerisi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@YusufBogatepe)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Üstadlar ben şimdi bir avm için wireless bölgesi oluşturacağım ve bu bölge en ulaşılmadık noktaya bile ulaşsın istiyorum. Tam takır çalışabilecek bir Access Point istiyorum. Aklıma ilk olarak cisco geldi fakat hangi model veya hangi marka kullanılması gerekir bilmiyorum. AVM için daha önceden bir sistem tasarlamadığım için sizlerden yardım almak istedim. Avm +6 kat ve -2 kat olarak ve her katı yaklaşık 10000 m2 üzerine kurulu. Sizce kaç adet access point ve hangi access pointi kullanmam gerekir.

Değerli Bilgileriniz İçin Şimdiden Çok Teşekkür Ederim...

Gönderildi : 16/08/2012 20:27

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Binanızın projesini bilmeden ve ölçüm yapmadan istediğiniz şekilde sayılar vermek ve access point markası önermek zor. 

Gönderildi : 17/08/2012 12:23

(@YusufBogatepe)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

peki şöyle sorayım yüksek verimlilik veren yani hangi avm hangi yapıda olursa olsun bunu güvenle kullanabilirsiniz diyebileceğiniz bir marka ve model var mı acaba ? 

Gönderildi : 17/08/2012 14:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Uğur beyin dediği gibi proje incelemeden cevap vermek zor 10000 m2 azımsancak bir durum değil ve ortamdaki diğer firmaların wifi ve elektromanyetik sinyaller ve v.b nedenler sinyali zayıflatacak bunun haricinde düz alanmı labirent yapımı ama maliyet önemli çok önemi değil diyorsanız  her katın birçok noktasına dış ortam access Point yerleştirerek çözüm bula bilirsiniz.

örnek ürün: http://www.airties.com/product-details.asp?pn=WOB-201&ci=114&cat1=Aksesuarlar&cat2=Antenler&dil=tr

Eyer bina hakkında daha fazla detay verirseniz daha fazla yardımcı olurum.

Gönderildi : 17/08/2012 14:40

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Ubnt UniFi cihazlari oneririrm, server uzerinde kullanabileceginiz yazilim ile geliyor. Ve yonetimi son derece guzel. UniFi'lerin genis bir range ide var ayrica gorsel olarakta cok iyi duruyorlar.

Gönderildi : 17/08/2012 23:59

Paylaş: