Forum

adsl hız hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

adsl hız hakkında

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

8 mbit adsl kullanıyorum sanırım upload 1 mbit. terminal server ve yayın yapan web tabanlı sunucular var . dışarıdan 20 kişi aynı anda bağlandığında bağlanan kişi yavaşlık var diyor. benim sormak istediğim teknik olarak birisine bu durumu anlatmak istediğimizde bunu sebebi neden nasıl düzeltilir upload nedir ne gibi anlatımda teknik bilgi ile durum özetlenir profesyonel olarak nasıl anlatırız. yardımlarınız bekliyorum.

Gönderildi : 17/08/2012 15:54

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

8 mbit adsl kullanıyorum sanırım upload 1 mbit. terminal server ve yayın yapan web tabanlı sunucular var . dışarıdan 20 kişi aynı anda bağlandığında bağlanan kişi yavaşlık var diyor. benim sormak istediğim teknik olarak birisine bu durumu anlatmak istediğimizde bunu sebebi neden nasıl düzeltilir upload nedir ne gibi anlatımda teknik bilgi ile durum özetlenir profesyonel olarak nasıl anlatırız. yardımlarınız bekliyorum.

Upload a noktasından b noktasına gönderilen veridir. Download a noktasından b noktasına alınan veridir. Bu durumda siz upload yapıyorsanız karşı tarafın hız limiti sizin download hızınız değil upload hızınız olacaktır. Yani totalde 1 Mbit uploadunuz var ise insanlar sizden aynı anda 1 Mbit lik download yapabilirler. Tabi telekom 1 Mbit veriyorsa ki ben pek görmedim genelde 700 civarında takılı kalır o :). Birde download değeri yükseldikçe hat kalitesizliklerinin önüne geçmek için download değeri düşürülüyor yanı 4/1 Mbit kullansanız kullanıcılarınız için daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Durumu kotarmak için birden fazla  yol var en basit ve maliyetsizi birden fazla DSL hattını tek cihaz üzerinde birleştirmek diğer ol ise pahalı bağlantı tiplerine yönelmek. Birden fazla hattır birleştirip her bir bağlantı için kullanıcı gurupları tanımlarsınız ayni a-b-c kullanıcılarına birinci wan IP sini d-e-f kullanıcılarına ikinci WAN IP adresini verrisiniz. Yada DNS load balance ile IP leri DNS kaydedip inbound load balance yaparsınız.

Gönderildi : 17/08/2012 16:56

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

adsl gidişi gelişi farklı olan yollardır.

karşı tarafa yük götürecek arabaların yolları dardır. ( adsl de en fazla 1 Mb oluyor)

karşı taraftan yük getirecek arabanın yolları daha geniştir.

1 mb hat terminal server için kullanılır ise (20user*25-30mbit=600KB eder bide yoğun döküm var ise 1 mb hat dolar)

ve download bile yapazsınız. haliyle yavaşlık olur.

siz biryerlere web server yada terminal server olarak hizmet verecekseniz (internet üzerinden) uploadınız yüksek olmalıki sizden hizmet almak isteyenlere rahat çalışma ortamı sunun.

Gönderildi : 17/08/2012 17:06

Paylaş: