Forum

Mikrotik - Hotspot

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mikrotik - Hotspot

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@erdemkaya)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Şirket içersinde hotspot olarak  kullanıdığımız mikrotik ile ilgili siz değerli dostlara şöyle bir sıkıntıdan bahsetmek istiyorum. Hotspot alanında oluşturulan kullanıcıların Uptime süreli belli aralıklar ile sıfırlanıyor. "Reset all counters" ile ilgili yapmam gereken bir işlem mi var bilmiyorum, mikrotikte onun  ayarlarıyla ilgili bir alanda gözüme carpmadı. Kısacası Uptime sürelerinin sıfırlanmaması gerekmekte...

Şimdiden çok teşekkürler 

Gönderildi : 16/08/2012 13:41

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Interfacelerinizin deaktif oldugu durumlarda counterlar resetlenebilir, interfacelere bagli olan kablolarinizi kontrol ettiniz mi? 

Gönderildi : 18/08/2012 00:07

(@erdemkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle teşekkürler,

Interface portları gerekli bağlantıları tek tek incelediğimde böyle bir durumla karşılaşmadım. Sizin dediğinize istinaden Microtik > Interface 'leri tek tek inceledim Overall Status'ler de TX/RX 'lere baktığımda bir deaktiflik söz konusu değil.

Sistemi kısaca şöyle özetleyim,

3 Interface portu var

1. port - Sonicwall ve microtik router

2.port -  Hotspot- WAN 

3.port - Switch - Vlan 

Gönderildi : 20/08/2012 14:37

(@erdemkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Sorunu buldum ve sizlerle de paylaşmak istedim. Durum şöyle ki, limitli bir user oluşturmuştuk bu user web üzerinden hotspota bağlanıp kullanıcı profili açabiliyordu. Limitli accountta Reset All Counters aktif olmasından kaynaklanıyormuş, bu sekmeyi pasife düşürdüm ve sorun çözüldü.

Teşekkürler  

Gönderildi : 25/08/2012 13:13

Paylaş: