Forum

Enterasys A2H124-24...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Enterasys A2H124-24, Şifre Resetleme Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
2,383 Görüntüleme
(@MehmetKAPLAN)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Manualinden bulduğum kadarıyla switch açık ve işlevsel moddayken resete basın denmiş. Ben hem bunu yaptım, hem resete basılı tutarken cihazı kapatıp açtım ama halen sıfırlanmadı.  Manualde yazanlar:

1.Press‐and‐hold the Reset Password switch while the switch is operational. This

change of the login password to the default password will be indicated via Local

Management CLI only. This information will not show up in a Telnet session.

2. Logon to switch management. You can now logon to the switch via the Console port

and assign a new password using the command line interface (CLI).

Halen girmeye çalıştığımda şifre hatalı diyor, bazen de admin disabled diyor. Bunu nasıl aşabilirim?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 06/08/2012 15:58

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Manualinden bulduğum kadarıyla switch açık ve işlevsel moddayken resete basın denmiş. Ben hem bunu yaptım, hem resete basılı tutarken cihazı kapatıp açtım ama halen sıfırlanmadı.  Manualde yazanlar:

1.Press‐and‐hold the Reset Password switch while the switch is operational. This

change of the login password to the default password will be indicated via Local

2. Logon to switch management. You can now logon to the switch via the Console port

Halen girmeye çalıştığımda şifre hatalı diyor, bazen de admin disabled diyor. Bunu nasıl aşabilirim?

Teşekkürler. 

Konsol portundan girmen gerekiyor. Bu işlemi yaptığında konsol portundan login olabileceğini söylüyor.

Gönderildi : 07/08/2012 13:52

(@MehmetKAPLAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Teşekkürler. 

Konsol portundan girmen gerekiyor. Bu işlemi yaptığında konsol portundan login olabileceğini söylüyor.

Zaten Console'dan Putty'le ile bağlandım ama resetleme işeminden yaptıktan sonra

admin admin

admin boşluk

admin password

admin netadmin

denedim, hiçbiri olmuyor. Default şifreyi mi yanlış biliyorum yoksa bir yeri mi kaçırıyorum? Çünkü böyle dört-beş kadar switch var, ikisinde de denedim olmadı.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 08/08/2012 12:38

(@MehmetKAPLAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhabalar,

Switchi sonunda sıfırlayabildim, artık bilen biriyle görüşerek hallettik. Çünkü ne Armada, ne Google derdime deva olamadı. 

Şöyle yapıyoruz:

Switch açılırken reset düğmesine basılı tutuyoruz, switch açılırken; 1) Operationel code, 2) Boot code seçenekler geliyor. Orada 2'ye basıp enterlıyoruz. Boot codea girdiğinde şifre istiyor, burada da "administrator" yazıp giriyoruz. Buradan sonrasında 10 seçenekli bir menü geliyor. Buradan sonra fabrika ayarlarına döndürme ve yeni şifre girme işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 10/08/2012 12:50

Paylaş: