Forum

Mobil APN üzer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mobil APN üzerinden belirli link erişimi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
486 Görüntüleme
(@LeventERDOGMUS)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;
Mobil cihaz üzerinden sadece belirli domainlere erişim olmasını istiyorum, fakat operatör gmb
internet tcell gibi özel apn tanımı üzerinden engelleme ve erişim izni vermiyor. Apn üzerinden belirli
linklere erişim nasıl verebilirim. Konuyla ilgili görüş ve
önerilierinizi almak istedim.

Teşekkürler..

Gönderildi : 05/08/2012 18:58

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Arkadaşlar;
Mobil cihaz üzerinden sadece belirli domainlere erişim olmasını istiyorum, fakat operatör gmb
internet tcell gibi özel apn tanımı üzerinden engelleme ve erişim izni vermiyor. Apn üzerinden belirli
linklere erişim nasıl verebilirim. Konuyla ilgili görüş ve
önerilierinizi almak istedim.

Teşekkürler..

ISP ler bu hizmeti vermiyor ama trafik yönlendirme hizmeti veriyorlar. Trafiği merkezinizde bulunan bir bağlantıya ki bu muhtemel ISP ile aranızda bulunan bir VPN bağlantısı olacak yönlendirttirin ve 3G bağlanan kullanıcıları merkezden nete çıkartın. Bu durumda istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Biz Clavister cihazları ile çokça bu işlemleri yapıyoruz.

Gönderildi : 06/08/2012 15:26

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Proxy sunucu kullanıp kısıtlamaları onun üzerinden yapmanız gerekir.

Gönderildi : 06/08/2012 15:44

(@LeventERDOGMUS)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Trafik yönlendirmesi ile ilgili görüşeceğim, mobil cihaz üzerinden  webgate ile yönlendirme yapabilirmiyim onu bir deneyeceğim. Aklıma takılan trafik yönlendirmesi vpn firewall derken  internete çıkış  bağlantı hızını ne deredece olumsuz etkilenir.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Çözümpark Ailesini Seviyorum 

Gönderildi : 07/08/2012 01:04

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Trafik yönlendirmesi ile ilgili görüşeceğim, mobil cihaz üzerinden  webgate ile yönlendirme yapabilirmiyim onu bir deneyeceğim. Aklıma takılan trafik yönlendirmesi vpn firewall derken  internete çıkış  bağlantı hızını ne deredece olumsuz etkilenir.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Çözümpark Ailesini Seviyorum 

Kullanıcılar yüksek boyutlu download işlemleri yaoıyor torrent kullanmıyorsa sorun olacağını sanmıyorum. Ama sonuçta total internet bağlantısı merkezin indirme ve göndermesi kadar olacaktır.

Gönderildi : 07/08/2012 01:16

Paylaş: