Forum

aynı ağda birka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

aynı ağda birkaç server pc çalıştırma yardım

28 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,732 Görüntüleme
(@baris_erel)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

modemim zaten bridge mode da sonrasında firewall cihazı var wan lan gerekli tüm ayarlar onun üzerinde mevcut aslında normalde windowsa plesk kurmadan normal çalışıyordu pleski kurmadan format atıp pleski kurdum. iis qos gibi ayarları yaptıktan sonra pleski kurdum zaten plek dns v.s  gibi yüklemeleri kendi yapıyor diye tekrardan dns gibi kurulumlar yapmadım

Gönderildi : 10/08/2012 14:41

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Hocam senin işleminin Plesk tarafındaki çözümü aşağıdaki şekilde anlatılmış ama bizim yaptıklarımızda bundan farklı değil

http://kb.parallels.com/en/1984

Gönderildi : 10/08/2012 15:05

(@baris_erel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam senin işleminin Plesk tarafındaki çözümü aşağıdaki şekilde anlatılmış ama bizim yaptıklarımızda bundan farklı değil

http://kb.parallels.com/en/1984

teşekkür ederim bunu da denedim fakat sonuc aynı tekrar oluşturdum domaini fakat olmadı

deşifre olmasın diye size özelden adresi gonderiyorum  (!!domain sahibi açısından!! ) intodns de baktım ama

allah razı olsun uğraştırıyorum sizleri hakkınız helal edin

Gönderildi : 10/08/2012 18:15

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

DNS kayıtlarındaki uyarılar bunu etkileyecek türden değil hocam. Header bölümünde  tüm ipler yerine external ip adresini yazınca açılıyor mu peki. Sorunu iyice daraltıyoruz 🙂

Gönderildi : 10/08/2012 21:05

(@baris_erel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

DNS kayıtlarındaki uyarılar bunu etkileyecek türden değil hocam. Header bölümünde  tüm ipler yerine external ip adresini yazınca açılıyor mu peki. Sorunu iyice daraltıyoruz 🙂

kayıtlar şu şekilde atanan yok dediklerim çalışanlar 3 tane domain kayıtları dış ip ki plesk defaulta yönleniyor

Gönderildi : 11/08/2012 13:18

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Peki sunucundaki local ip adresini header olarak ekleyerek dns te gecici bir değişiklik yaparak test edebilirmisin

Gönderildi : 11/08/2012 22:14

(@baris_erel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Peki sunucundaki local ip adresini header olarak ekleyerek dns te gecici bir değişiklik yaparak test edebilirmisin

yapmazmıyım busefer dns olarak local ip gosteriyor sorgulamalarda yerel ip dns de olmaması gerekiyor. yani dns olarak statik ip olması gerekiyor fakat dediğin gibi yaptığımda hiç bağlanmıyor. pleskde domain olustururken yerel ip kullanırsam baglantı sağlamıyor bile

Gönderildi : 12/08/2012 00:27

(@baris_erel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet headerlarda iç local ip yapınca site çalışıyor fakat localde çalışmıyor server tarafında çalışmıyor bu sefer localde defaulta yönleniyor ne garip dış ip ile dışarıdan giren default sayfaya tosluyor ,iç ip yazınca ieriden giren defaulta tosluyor)).
normalde header kayıtları dış ip statik ip olması gerekir ama ne hikmetse bir turlu pleskden bunu aşamadık

Gönderildi : 13/08/2012 16:54

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Buna benzer sorunu çalıştığım şirkette müşteriye kurulan bir modem değişiminde de yaşamışlardı. size önerim tanımlarınızı dışarıdan erişecek şekilde yapmanız sonrasında ise bir test pc sinde host dosyanıza tanımlama yaparak test etmeniz.  müşteride bu şekilde erişim sağlanmasında bir sorun olmamıştı.

Gönderildi : 24/11/2013 01:25

Sayfa 2 / 2
Paylaş: