Forum

internet yavaşlığı

Bildirimler
Hepsini Temizle

internet yavaşlığı

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
475 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

Ofisimizde 2 Mbts lik G.SHDSL baglantimiz var.Hergun belirli araliklarla baglanti felaket derecede yavasliyor internet siteleri acilmiyor gibi..Sabahlari gayet iyi oluyor bi sure sonra felc....Sorunu nasil bulabilirim? ( Exchange uzerinden yaklasik 400 musterimize mailing yapiyorum gunde 1 veya 2 defa.bu sorun olustururmu ?)

Gönderildi : 31/07/2008 15:28

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

maili yolladığınız anda kontrol ederseniz bu oluşturabilir.

Networkde bir kullanıcıda interneti aşırı harcıyor olabilir (kasti yahut virus-spy) bunları kontrol etmenizi önereceğim.

Gönderildi : 31/07/2008 16:14

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Nasıl kontrol etmem gerekir  ?

Gönderildi : 31/07/2008 16:33

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bunun için switchleri kontrol edebilirsiniz. Işıklarını yani. Çıldırma falan varmı diye hani..

Yada hiç uğraşmadan 3.parti programlar var bu işi yapan

Ethereal gibi.. Bunuda kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 31/07/2008 16:40

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Burada Kablosuz ortam var.switch yok.Ethereal i kurdum ancak kullanamiyorum karisik geldi 🙂 nasil kullanicam ki bunu

Gönderildi : 31/07/2008 17:05

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba aslında kullanımı göründüğü kadar karışık değil ethereal yada yeni adıyla wireshark kurduktan sonra dinlemeye alacağınız interface i seçip start diyorsunuz oda size o anda seçtiğiniz interface üzerinden geçen tüm paketleri gösteriyor böylece yavaşlık sorunu yaşadığınız saatlerde ağda çalışıp network u yoran virus yada program varmı görüyorsunuz kolay gelsin.

Gönderildi : 31/07/2008 19:20

(@muharremgoktas)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Peki bu tarz programlar sadece yüklediğiniz bilgisayarın üzerinden geçen paketlerimi gösterebiliyor. Tüm network 'ü  kontrol edebileceğimiz bir yazılım varmı .

Gönderildi : 31/07/2008 19:52

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba hayır sadece yüklediğiniz bilgisayar üstündekini değil bağlı olduğunuz network deki paketleri görebiliyorsunuz .

Gönderildi : 31/07/2008 22:51

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Nasil izlenecegini anladim hocam saolasin peki izledigimde anormal ne gibi paketlere dikkat edicem? yani bir sorun varsa bunu nasil anlarim ?

Gönderildi : 01/08/2008 13:31

(@GokmenFIRAT)
Gönderiler: 3
New Member

Bence birde wireless hattın verimini bir kontrol et derim güvenliği sağlamak için şifreleme yoluna gittiysen ve 128 yada 256 bit şifreleme seçeneği kullanıyorsan bu algoritmaların paketlere getireceği ekstra yüküde hatırlatmakta yarar görüyorum. En hızlı yapı hala fiber optik (Henüz ışık hızını geçemediler) [:)] sorunun bundan da kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum. G.SHDL den çok verim beklememek se en doğru düşünce tarzı olacaktır bence...

Gönderildi : 01/08/2008 23:46

Paylaş: