Forum

firewall un üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

firewall un üzerinde hem modem hem hdd olan cihazlar var mı

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar bir firewall alıyorsun arkada modem olmak zorunda ayrıca loglar için ve update server için daha performan sağlanacağı için ek olarak bilgisayar tahsis ediyorsun. bunun yerine üzerinde hdd olan ayrıca modem in işinide yapabilen güvenilir bir marka ve cihaz öneriniz var mı? yoksa ben saçmaladım mı 🙂

Gönderildi : 22/06/2012 14:46

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Belirttiğiniz durum fikir olarak iyi ama pratik hayatta uygulanabilir bir durum değil maalesef. Global çapta ürün geliştiren firewall üreticileri bir modele modem koymak istese karşısına bazı sorular çıkacak; Modem ADSL mi olmalı, ADSL2+ mı olmalı, VDSL mi olmalı, G.SHDSL mi olmalı gibi...

Üreticinin yerinde siz olsanız ne yapardınız 🙂

İşin şakası bir tarafa firewall ürünlerinde modem uygulaması yok diyebilirim, olan markalar vardı bir zaman fortigate gibi ama hala satıyormu bakmak lazım.

Gönderildi : 22/06/2012 16:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

checkpointin safe office isimli bir urunu vardi adsl modemi kendi icinde olan ama hdd takilmasi gibi bir opsiyon yoktu diye hatırlıyorum 

Gönderildi : 22/06/2012 22:22

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

arkadaşlar bir firewall alıyorsun arkada modem olmak zorunda ayrıca loglar için ve update server için daha performan sağlanacağı için ek olarak bilgisayar tahsis ediyorsun. bunun yerine üzerinde hdd olan ayrıca modem in işinide yapabilen güvenilir bir marka ve cihaz öneriniz var mı? yoksa ben saçmaladım mı 🙂

DrayTek cihazlarının hepsi SPI firewalldır. Loglarını üzerlerine takılan USB disk üzerinde tutabilir aynı zamanda size zip leyerek mail atabilir ve bir syslog sunucuya da gönderebilir. Üzerinde VDSL, ADSL, G.HDSL olan modelleride var.

Gönderildi : 23/06/2012 12:57

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

juniper cihazlar üzerinde annex a ve b  girişleri mevcut oluyor. modem olarak da kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 23/06/2012 15:20

Paylaş: