Forum

ağda yazıcıyı g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağda yazıcıyı göremiyorum

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
2,347 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar ağdaki bir bilgisayara çalıştırda ip sini yazarak ulaşamıyorum.şu hatayı veriyor :

\\makineninadı erişilmez.Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir.Erişim izninizin olup olmadığını öğrenmek için bu sunucunun yöneticisiyle temasa geçin.. yani bu makina başka ağda olabilir mi? ondan mıdır?ayrıca ben makinemde xp kullanıyorum ve hangi ağda olduğumu bilmiyorum yani ağ adını nerden öğrenebilirim?ağ bağlantılarına bakınca sadece yerel alan ağı diye geçiyor.bir de o makine windows 7 ondan mı kaynaklanıyo?

Gönderildi : 09/05/2012 16:52

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

PC İsmine ping atıp IP adresi ile erişimi deneyin. AYrıca yazıcının share olduğundan emin olun.

Gönderildi : 09/05/2012 17:39

(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

yazıcı paylaşıma açık.ping atarken peki ip sini mi yazayım?ping 192..... diye?

Gönderildi : 09/05/2012 17:48

(@PolatDUGAN)
Gönderiler: 5
Active Member

yazıcı paylaşıma açık.ping atarken peki ip sini mi yazayım?ping 192..... diye?

Çıktı göndericeğin bilgisayardan (A) yazıcı bağlı olan bilgisayarın (B) ip'sine ping yollamalısın

B bilgisayarının ipsini öğreniniz. (başlat -> çalıştır'ı açıp cmd yazıp konsolu açınız. ipconfig yazıp entere basınız. ipv4 adresinde geçerli ip mevcuttur)

ping yollamak için A bilgisayarından başlat -> çalıştır'ı açıp cmd yazıp konsolu açınız. ping  B bilgisayarının ip adresi

örn : ping 192.168.2.54 yada ping 10.1.1.32 olarak ping gönderebilirsiniz.

Gönderildi : 23/08/2012 03:50

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member

Eğer workgroup ortamında çalışıyorsanız, iki makinenin de aynı workgroup'da olmasına dikkat edin, kolay gelsin...

Gönderildi : 02/09/2012 00:28

Paylaş: