Forum

draytek 2850 vn nat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

draytek 2850 vn nat sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
511 Görüntüleme
(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

draytek 2850vn cihazında nat yaparken dış iplerde sorun yaşadım.

amacım dışarıdan gelen static ip'yi içeride bir pc'ye yönlendirmek,ve orada bir porttan çalışma yapmasını sağlamaktı.

modem arayüzünde nat kısmında bu işlemi yapamadık.

natta başlangıç ve bitiş portlarını yazıp içerideki ip numarasını yazabiliyoruz.ama şu ip nodan gelen bu servisi kullansın gibi bir sekme 

göremedim.

bunu ancak firewall kısmından belli ip bloklarına izin vererek yapmayı denedik.ayrıca dışarıdan gelen tüm ip numaralarınıda block yaptık.

doğrusu bumudur.vpn de olduğu gibi daha kolay bir yolu varmı,çünkü orada dışarıdan gelen belli ip ye sahip pc'leri içeriye yönlendirebiliyorduk.

Gönderildi : 17/03/2012 01:07

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

draytek 2850vn cihazında nat yaparken dış iplerde sorun yaşadım.

amacım dışarıdan gelen static ip'yi içeride bir pc'ye yönlendirmek,ve orada bir porttan çalışma yapmasını sağlamaktı.

modem arayüzünde nat kısmında bu işlemi yapamadık.

natta başlangıç ve bitiş portlarını yazıp içerideki ip numarasını yazabiliyoruz.ama şu ip nodan gelen bu servisi kullansın gibi bir sekme 

göremedim.

bunu ancak firewall kısmından belli ip bloklarına izin vererek yapmayı denedik.ayrıca dışarıdan gelen tüm ip numaralarınıda block yaptık.

doğrusu bumudur.vpn de olduğu gibi daha kolay bir yolu varmı,çünkü orada dışarıdan gelen belli ip ye sahip pc'leri içeriye yönlendirebiliyorduk.

Merhabalar,

Bu dediğiniz yapmak için NAT işlemini yaptıktan sonra iki adet kural yazmalısınız.

Rule1

Direction : WAN -> LAN/VRT/VPN

Source : IzınliIpGroup
Destination : RDPServer
Services : RDP ( 3389 )
Filter : Pass

Rule 2

Direction : WAN -> LAN/VRT/VPN

Source : any
Destination : RDPServer
Services : RDP ( 3389 )
Filter : Block