Forum

Adsl Modem Öne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adsl Modem Önerisi..

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@HuseyinManuoglu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba..

35 kullanıcı ve 2 Adsl Hattım var

2 hatta 2 ayrı modem bağlı bu modemler artık çok fazla kesinti yapmaya başladı. Değiştirmeye kara verdim.. 

2 hat için ayrı modem  2 ayrı ağ geçidi kullanarak birimlere dağıtıyorum. Load balance denedim internet bankacılığında çok sıkıntı yaşattı..

Modemden istediğim bazı web sitelerini filtrelemek ve özellikle download limiti koyabilmek...

Bana hangi marka ve modeli önerirsiniz.

ilginiz için şimdiden teşekkürler... 

Gönderildi : 16/03/2012 16:10

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@HuseyinManuoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey merhaba 

ben 2 hat için 2 ayrı modem almayı düşünüyordum. Draytek in en büyük özelliği sanırım Multi Wan ancak ben daha önce multi wan ile load balance yaptım çok sıkıntı yaşadık özellikle internet bankacılığında.. ( sorunlu muhasebecilerimiz olduğu için )  

Gönderildi : 16/03/2012 16:17

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ufuk bey merhaba 

ben 2 hat için 2 ayrı modem almayı düşünüyordum. Draytek in en büyük özelliği sanırım Multi Wan ancak ben daha önce multi wan ile load balance yaptım çok sıkıntı yaşadık özellikle internet bankacılığında.. ( sorunlu muhasebecilerimiz olduğu için )  

Cihaz policy based routing destekliyor aynı zamanda failoverda var. Kısaca iki hattı tek cihazda yedekli olarak ta kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 19/03/2012 05:42

(@HuseyinManuoglu)
Active Member
Konu başlatıcı

inceliyorum ilginiz için tekrar teşekkürler..

Gönderildi : 19/03/2012 11:11

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Sanırım İki İnternetide Aktif Aktif Kullanmak İstiyorsunuz ...

Hemde İnternet Bankacılığında Sorun Olmasın İstiyorsunuz O Zaman Size Tavsiyem İki İnternet Bağlantısını Draytek Gibi Simetri Yapan Cihazlar Değil  Firewall Gibi Kural Bazında Çalışan Cihazlar Kullanmanız Olacaktır. 192.168.1.1-100 Arasını Bir İnternet Bağlantısından 192.168.1.101-200 Bağlantısını Bir İnternet Bağlantısından Çıkarıp Daha Performanslı İnternet Bağlantısı Sağlayabilirsin. Bunun İçin Dediğim Gibi Firewall Kullanman En Stabil Ortamı Hazırlayacaktır. Hem Web Filter Özelliği Hemde Port Filter Özelliklerini Kullanabilirsin.

Bu İşlemler İçin Fikir Almak İstersen Murat CAN Hocamız İle İrtibata Geçebilirsin. Kendisi Sponsorumuzdur. Firma İsmi AR-GE Teknolojidir... 

Gönderildi : 19/03/2012 11:27

(@ertanerbek)
Famed Member

🙂 Serkan hocam, DrayTek hem Load Balance he failover hem de Polcy Based Routing yapabilir 🙂 Bence cihazları bir incele.

Gönderildi : 19/03/2012 19:40

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

🙂 Serkan hocam, DrayTek hem Load Balance he failover hem de Polcy Based Routing yapabilir 🙂 Bence cihazları bir incele.

Haklısındır Ertan Hocam Ben En Son 2600v Ürününü Kullanmıştım Pek Dikkat Etmedim Dual Wan Ürünlerinin İlk'lerinde Policy Yoktu. Dikkate Alalım Bu Konuyu.

Bunun Dışında Yinede Firewall En Sağlıklı Çözümdür Diye Düşünüyorum 🙂 

Gönderildi : 19/03/2012 20:03

(@ertanerbek)
Famed Member

Haklısındır Ertan Hocam Ben En Son 2600v Ürününü Kullanmıştım Pek Dikkat Etmedim Dual Wan Ürünlerinin İlk'lerinde Policy Yoktu. Dikkate Alalım Bu Konuyu.

Bunun Dışında Yinede Firewall En Sağlıklı Çözümdür Diye Düşünüyorum 🙂 

🙂 Hocam ilk çıkan multiwan cihazlardan bu yana kadar load balance policy adı altında policy based routing var idi. Firewall demişken DrayTek cihazlarının hepsinde SPI firewall vardır ve firewall sistemine daha yeni bir teknoloji bulunmadı. UTM diyorsan orası tartışılır DrayTek UTM leri seversin sevmezsin ayrı bir konu.

Gönderildi : 21/03/2012 13:07

Paylaş: