Forum

Fiber İnternet

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiber İnternet

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şirketimizi fiber internete geçirme düşüncemiz var, acaba fiber internet kurulurken hangi donanımlar (router vs.) bize kurulur ve şirketimizdeki modem,switch,router ve bilgisayarlardaki ethernet kartlarında da değişiklik gerekirmi bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum...

Gönderildi : 08/03/2012 17:28

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Anlaşacağınız firma size Metro , Radio Link ve FSO erişim teklifi verir. Kurulum içinse size Eth. uç yani Rj45 hat ucu verir veya araya switch koyup , sonlandırır. Siz bu ucu firewall'un WAN portuna takarsınız. IP bilgilerini firewall'a girersiniz. Zaten ilgili firma size bilgi verecektir.

Gönderildi : 08/03/2012 17:33

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevap için teşekkürler, firewall derken biraz açıklayabilirmisiniz, firmanın vereceği bir firewall'dan mı bahsediyorsunuz. Ayrıca şirketteki ADSL modemimi ve switch'imi kullanamayacağım ve firma bana ayrı bir fiber modem (yada adı her neyse) sağlayacak doğru mu anladım.

Gönderildi : 08/03/2012 18:38

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

firma firewall vermez

genelde bir fiber switch takarlar 

siz bunu kendi icinizde nasıl bir yapı ile natlayacaksanız ona gore bir cihaza (router firewall vs ) takarsınız 

Gönderildi : 08/03/2012 18:45

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Fibere geçince ADSL kullanmayacaksınız. Sizin internetiniz metro olacak. Bu hattıda firewall üzerinden dağıtacaksınız. Firewall'u sizin almanız gerekiyor. Yada elinizde varsa kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 08/03/2012 19:50

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz faydalı bilgiler için sonsuz teşekkürler...

Gönderildi : 08/03/2012 20:08

Paylaş: