Forum

Evdeki Lan problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Evdeki Lan problemi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@HakanAydin)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. İş yerinde uzun mesafelere atılan pingler <1ms iken,

Evimde 1 metrelik bir alanda bile bu rakam böyle değil.

Evimdeki donanım, Airties 5020 modem ve Zyxel Wap3205 Ap.

Ap'den bağlantıyı ethernet ile yapıp öyle test ediyorum. Pc'den modeme 4 ms minimum.

Acaba kablolar mı kötü modem mi anlayamadım? 

Pc'den Ap'ye, Ap'den modeme şeklinde.

Gönderildi : 07/03/2012 18:11

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sorun tam olarak nedir anlayamadım?

Gönderildi : 07/03/2012 18:48

(@HakanAydin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sinan Bey sorun tam olarak şu,

Birçok switch ve pc'nin olduğu bir ofiste, pingler 1 ms altında iken; (yönetilebilir swicth değil)

Benim evimde ise bir Access Point ve modem var. Pc'yi ethernet ile Ap'ye bağlayıp modeme local'de ping atıyorum süreleri yüksek çıkıyor. Online oyun zevkim kalmıyor. Neden ofiste böyle değilde evde böyle? Sorun ne olabilir?

Gönderildi : 07/03/2012 19:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Birçok switch ve pc'nin olduğu bir ofiste, pingler 1 ms altında iken; (yönetilebilir swicth değil)

Benim evimde ise bir Access Point ve modem var. Pc'yi ethernet ile Ap'ye bağlayıp modeme local'de ping atıyorum süreleri yüksek çıkıyor. Online oyun zevkim kalmıyor. Neden ofiste böyle değilde evde böyle? Sorun ne olabilir?

Mümkünse port ayarlarını değiştirin portların hız ayarlarından olabilir 100H yada 100F yapın.

Gönderildi : 07/03/2012 23:50

(@HakanAydin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mümkünse port ayarlarını değiştirin portların hız ayarlarından olabilir 100H yada 100F yapın.

Dediğiniz ayarı nereden yapabiliriz? 

Gönderildi : 12/03/2012 20:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba, Ağ bağdaştırıcının üzerine gelin sağ tuş özellikler gelen ekranda yapılandır butonuna basarak aşağıdaki ekrana geleceksiniz buradan yapılandırabilirisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/03/2012 00:20

Paylaş: