Forum

adsl de problem

Bildirimler
Hepsini Temizle

adsl de problem

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@RustuATMACA)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

adsl hattım kopmalar meydana gelmekte. kopma yaşadığım anada modeme web arayüzünden giriş yaptığımda hay tekrardan gelmekte. kopmanın yaşandığı anda web arayüzünde bazen hat bağlı gözükürken bazen hat kopmuş olduğu gözlemliyorum. türk telekom hatlarınızın sağlam plduğunu bildirdi. ama benimde hatlarım ve donanımlarım sağlam. adsl hattım statik ip. hatta tek makina terminal server olarak bağlı. hem server hemde modemi değiştirdim. ama sorunum hala devam etmekte. sorun özellikle hiç bir bağlantının olmadığı anlarda meydana gelmekte. (bağlantılar sadece dıştan içe olmakta.). yardımcı olabilirseniz sevinirim

modem draytek vigor 2700v 

hat 4 mbit

Gönderildi : 14/07/2008 02:41

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,  bağlantınızda kopma olduğuı an da  ADSL modem üzerinizdeki ışıklardan bağlantınızı simgeleyen ışık sabit yanıyor mu yanıp sönüyor mu ?  yanıp sönüyor sa hat la ilgili bir probeminiz var demektir

bilginize

Gönderildi : 14/07/2008 02:43

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba telekoma bel bağlarsanız uzun süre sorun yaşarsınız hat kopmaları ile ilgili açtırdığımız 4. arıza kaydı sonunda her seferinde hattımızın sağlam olduğunu söylediler 5. kayıt sonunda bağlı olduğumuz portu değiştiler ve sorun kalmadı bu kadar pervasız davranmalarını anlamıyorum eskiden devlet kurumuydu şimdi özel bir kurum fakat değişen birşey olmadı.

Gönderildi : 14/07/2008 03:10

(@ozyurterdem)
Gönderiler: 66
Trusted Member

Merhaba,

Hattınız eğer direk modeme bağlı değilde aynı hat üzerine bağlı santral, telefon yada fax cihazı varsa hattı cihazlardan yalıtarak sabit bağlamayı denermisiniz. Eğer direk olarak kullanıyorsanız bir telefon ile parazit olup olmadığını kontrol edermisiniz. bu kopmaların çoğu bu sebepler yüzünden yaşanmaktadır.

Gönderildi : 14/07/2008 11:16

Paylaş: