Forum

routing and remote ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

routing and remote access-- yardım -rarepair.exe,rarepair,vista network reset, vista rras, vista routing

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
672 Görüntüleme
(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar

bi sorum var yönlendirme ve uzaktan erişim hizmeti ile ilgili

vista kullanıyorum ve services.msc de bulunana bu yönlendirme ve uzaktan erişim hizmetini açamıyorum.

aşagıdaki resimdeki hatayı alıyorum(resim xp de çekildi. ama vistadada aynı)

elimde bu sorunu xp de çözen bi şeyler var onları da yazıyorum

aşağıdaki regedit kodlarını not defterine yapıstırıp adını fix.reg yapıyorum. bunları kayıt defterine ekliyorum. sonra başlat çalıştır cmd'ye 

regsvr32 C:\WINDOWS\System32\iasrecst.dll bunu yazıyorum, tamam diyince sorun çözülüyo. ama xp nin regedit versiyonu 5, vistanınki 6, bu yüzden bu yöntem xp ve sanırım birde win server 2003'te işe yarıyor. umarım anlatabilmişimdir. yardımlarınızı bekliyorum..

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{6BC096C4-0CE6-11D1-BAAE-00C04FC2E20D}]
"AppID"="{A5CEB593-CCC3-486B-AB91-9C5C5ED4C9E1}"
@="IAS OLE-DB Data Store"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{6BC096C4-0CE6-11D1-BAAE-00C04FC2E20D}\InprocServer
32]
"ThreadingModel"="Free"
@="C:\\WINDOWS\\System32\\iasrecst.dll"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{6BC09693-0CE6-11D1-BAAE-00C04FC2E20D}]
@="IAS Netsh Jet Helper"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{6BC09693-0CE6-11D1-BAAE-00C04FC2E20D}\InprocServer
32]
"ThreadingModel"="Free"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{6BC09692-0CE6-11D1-BAAE-00C04FC2E20D}]
@="IAS Attribute Dictionary"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{6BC09692-0CE6-11D1-BAAE-00C04FC2E20D}\InprocServer
32]
"ThreadingModel"="Free"

Gönderildi : 12/07/2008 04:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33283
Illustrious Member Yönetici

Ahmet bey merhaba

öncelikle bütün olay gunluklerini silin ( kayıt edebilirsiniz ) ve servisi başlatmayı deneyin , mutlaka bunu sonucunda bir log düşecektir bu logu bizimle paylaşmanız veya google a sormanız halinde sonuca ulaşabilirsiniz 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/07/2008 06:49

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben biraz acemiyimde, olay günlüğüne düşne log ney tam olarak bilmiyorum, ve olay günlüklerini temizleyemedim ama yeni eklenen olayı tespit ettim, yönlendirme ve uzaktan erişimi açmak istedikten sonra olay günlüğüme 2 olay eklendi, ikisininde altında bişeyler yazıyor. ama gereksiz gibi göründü bana, umarım sordgunuz loglar bunlardır..

[img] [/img]

[img] [/img]

[img] [/img]

[img] [/img]

Gönderildi : 14/07/2008 15:57

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam Ahmet Bey;

Masa üzerinde bulunan My Computer ikonuna sağ tuş yapıp çıkan menuden Manage  seçiminş yapın. Karşınıza gelen ekranda sağ kısımda bulunan Computer Management(Local) sekmesi altında System Tools Altında Event View sekmesine tıklayın. Sol tarafa gelen sekmeler üzerinde sağ tuş yaparak Clear All Events ı seçin ve silme işlemini gerçekleştirin. Hakan Hocamında dediği gibi bu işlemin ardından servisi başlatmayı deneyin ve Event View altına düşen logları bizimle paylaşın.

Gönderildi : 14/07/2008 20:23

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Girdim ve tüm olayları sildim, açmayı denedim ve Bir önceki mesajımdaki resimlerdeki olaylar geldi, 4 olay var remote accesle ilgili eklenen.

1-Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmeti Çalışıyor durumuna girdi.

2-Geçerli yapılandırmadaki kimlik denetimi sağlayıcısı başarıyla yüklenip başlatılamadı. Sistem belirtilen yolu bulamıyor.

3-Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmeti durduruldu durumuna girdi.

4-Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmeti, hizmete özgü 3 (0x3) hatası ile sona erdi.

bunlardan baska olay yok, bu hizmetin bağımlılıklarındaki hizmetlerde açık,

bu sorun bnm xp dede wardı ve ilk mesajdaki yöntmle çözüldü,büyük ihtimalle şu an vistamın regeditindeki bilgilerde sorun var

[img] [/img]

bu linktede aynı sorunu yasayan birisi war. cevaplar sizinkilerle aynı ve bi link vemiş, hata kodlarının çözümleri var sanırım bi bakarmısınız.

sorunun soruıldugu konu: http://www.vistax64.com/vista-networking-sharing/144692-routing-remote-access-service-cant-start.html

cevapta verilen link : http://www.chicagotech.net/wineventid.htm

Gönderildi : 15/07/2008 17:20

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

sanırım sonunda yaptım, logların karşılıklarını da buldum çözümünü yani, ama rras rarepair.exe programı lazımmıs onun linki kırık oldugu için yapamadım. çözümünün ingilizce dökümanı aşagıdaki gibi, burdan sonra ne yapmam lazım, elinde rarepair olan warmı?yardımlarınızı bekliyorum, ilginize tesekkurler.

Even ID 7024, 20103 and 20133 - RRAS Fails to Start

Symptoms: When attempting to start RRAS, you can't and  Event Viewer also lists the following error:

Event ID: 20103 - Description: Unable to load C:\WINNT\system32\ipxrtmgr.dll.
Event ID: 20133 - Description: The description for Event ID (20133) in Source (IPXRouterManager) could not be found.  It contains the          following insertion string(s):.
Event ID: 7024 - Description: The Routing And Remote Access Service service terminated with service-specific error 1003.

Resolutions: 1. Make sure Remote Access Connection Manager service, Remote Access Auto Connection Manager, and the Telephony service are enabled and running.

2. If the server is running IAS, you may have this issue if the Oledb32.dll and Oledb32r.dll files are incorrectly registered.

3. If the server is running ISA, it is better to use ISA instead of RRAS.

4. This can be caused by a third-party program installed on the computer. In this case, you may want to remove RRAS and Reinstall it.

5. You may try rarepair.exe download it here.(ben direk kopyala yapıstır yapıyorum, mesajın orjinali en alttaki linkte, ama ordada programın linki kırık)

6. If you don't use IPX, delete IPX from HKEY_LOCAL_MACHINE>System>CurrentControlSet>Services>RemoteAccess>RouterManagers.

7. If you use IPX, manually set the internal network number and specify Manual Frame Type Detection for the properties of the NWLink IPX/SPX Compatible Transport.

link bu : [url] http://www.chicagotech.net/wineventid.htm#Even%20ID%207024,%2020103%20and%2020133%20-%20RRAS%20Fails%20to%20Start [/url]

Gönderildi : 16/07/2008 15:07

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba ahmet bey umarım işinize yarar kolay gelsin.

http://forums.practicallynetworked.com/attachment.php?attachmentid=131

Gönderildi : 16/07/2008 15:27

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

alper bey,

ekteki dosya açılıp(cmd ekranında) hemen kapandı çalışmıyor, Xp sp3 olan bilgisayarım takır takır calıstı, vista versiyonu lazım, sanırım vista cd içinde varmıs:) ilginize teşekkürler,

Gönderildi : 16/07/2008 16:26

(@alperozdemir)
Prominent Member

Merhaba ahmet bir çok siteye baktım hatta vista cd si içine bile fakat vista için bulamadım ama bir iki sitede vista sp1 yüklendikten sonra sorunun düzeldiğine dair mesajlar vardı bunu deniyebilirsin kolay gelsin.

Gönderildi : 16/07/2008 16:49

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

işyerindeki laptopda bu sorun o yüzden herhangi bi yükleme yapamam:( xp de bi çözüm yöntemi ilk mesajımda var, onu vista için nasıl kullanabilirim? çalıştıra yazılan şey oluyor, ama regedit kayıt defteri versiyonu uymuyor.

Gönderildi : 16/07/2008 17:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33283
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

vistada çalışan versiyonu  ( bizzat denedim )

download 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/07/2008 04:19

(@alperozdemir)
Prominent Member

Hocam tebrikler dün girmediğim site kalmadı ben bulamadım.

Gönderildi : 17/07/2008 13:09

(@ahmetkucuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ahmet bey umarım işinize yarar kolay gelsin.

http://forums.practicallynetworked.com/attachment.php?attachmentid=131

Merhaba

vistada çalışan versiyonu  ( bizzat denedim )

download 

Merhaba,

Hakan Bey sizin verdiğiniz linktekide çalışmadı çünkü Alper Beyinkiyle aynı sanırım. şöyle anlatayım:

Sizin verdiğiniz,  http://forums.practicallynetworked.com/attachment.php?s=ec0dab9a2998cebb29ce4c0fa6dfa828& attachmentid=131&d=1148320263

Alper Beyin verdiği,  http://forums.practicallynetworked.com/attachment.php? attachmentid=131

kalın yerlere bakın linklerin id leri aynı:) içlerine de baktım, 1 karakter eksik yada fazla yok:( kısaca dosyalar aynı, dosya sürümleride aynı ve 5 , xp nin reg versiyonuda 5, tüm bunlara bakılırsa bunlar xp için ve bana rarepir 6 gerekli:). biraz garip oldu ama sizde vistanın baska sürümü var sanırım, bendekinde açılırken vista business yazarak açılıyor, ama dxdiagdan baktım, işletim sistemi: vista home premium sürüm 6 yazıyor. benim işletim sistemim ne?

Gönderildi : 18/07/2008 17:32

Paylaş: