Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

AP öneri

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar geçenlerde dlink dap 2360 modelini aldım ve kurdum 7dbi lik devasa antenleride üzerine taktım düz bir koridorun başından koridorun ortasına geldıgınızde sınyal seviyesi win7 802.11 n özellikli laptopta yarı yarıya azalıyor macbook iphone ipad2 cihazlar ise o noktada hiç sinyal alamıyor elimde olan airties ap400 modeli 3 dbi lik tek antenle full olarak her cihazda çekmekte bende bunun üzerine ürünü geri iade ettim şimdi yeni bir ürün arıyorum bütçe 400 tl civarı tercihim airties önerisi olan biri varsa çok sevinirim airties dememin sebebi ap 400 ü repater yapacağım bunun içinde airties aramaktayım

Gönderildi : 20/10/2011 14:18

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba,

Bence burada cihazdan cok antenin özelliği önem taşımaktadır. Directional bir anten ile çok rahat işinizi görebilirsiniz. Örnek cihaz:

TP-Link 

2.4GHz 9dBi Directional Antenna

TL-ANT2409A 

Gönderildi : 20/10/2011 19:02

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

bende ki ürün ise   http://www.dlink.com/products/?pid=416  bence ap çıkış gücü düşük olduğundan dolayı bu kadar düşük bir verim almaktayım dlink in içine telnet le bağlanıp çıkış gücünü yükseltmek istedim ancak dlink teknik desteki arkdaşlar herşeyin default ayarda kalması daha iyi olacağını herhangi bir müdahelede garanti dışında kalacağın ı duyunca ürünü geri gönderdim 🙂

Gönderildi : 20/10/2011 20:35

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

bende ki ürün ise   http://www.dlink.com/products/?pid=416  bence ap çıkış gücü düşük olduğundan dolayı bu kadar düşük bir verim almaktayım dlink in içine telnet le bağlanıp çıkış gücünü yükseltmek istedim ancak dlink teknik desteki arkdaşlar herşeyin default ayarda kalması daha iyi olacağını herhangi bir müdahelede garanti dışında kalacağın ı duyunca ürünü geri gönderdim 🙂

DrayTek AP 700 alabilirsin kanallar 40 MHZ çalıştığından letancy süreleri düşük olacaktır ayrıca cihaz mimo bu sayede çok daha fazla isteğe aynı anda cevap verebilir. Çekim alanı olarak oldukça yüksektir.

Gönderildi : 21/10/2011 02:07

Paylaş: