Forum

Access point İpleri

Bildirimler
Hepsini Temizle

Access point İpleri

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@AliBenerDiKER)
Gönderiler: 157
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde 50'den fazla a.point bulunmakta,ve bu ipler herhangi bir listede bulunmuyor,Dolayısıyla yönetebilmekte sıkıntı çekiyorum,

Bu accees pointerlerin iplerini  nasıl tespit edebilirm.yada bunları tek ekrandan nasıl yönetebilirm.Access pointlerimin hepsi Symbol 5030 modelidir

Yetkili firmayı aradım Çözüm önerisi geliştiremediler.Son umudum Çözümpark 🙂  Önerilerinizi bekliyorum.  Saygılar.

Gönderildi : 20/10/2011 13:38

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Selam;

IPScan tarzı bir yazılım ile network ü tarayın. Mac adreslerinde  ap lerin ip sini bulabilirsiniz.
Tüm AP ler aynı mac bloğundadır zaten. Birinin mac adresinden hepsi belli olur.

Yönetim için Controller gerekir. Motorola nın controller ları var ama 5030 için var mı bilmiyorum.

Gönderildi : 20/10/2011 15:04

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member

Cisco Network Magic uygulaması işini görebilir aygıtların bağlantı durumları denetleyebilirsin

Gönderildi : 20/10/2011 15:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Advanced ip scanner ile networku tarayın. Sonuç olarak  N/A şeklinde çıkanlar cihazlardır. Buradan cihazlaraın iplerine ulaşabilirsiniz. Bir sefer ulaştığınızda ipleri bir kenara not edersiniz ya da AP üzerinde static ip verrisiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 21/10/2011 19:55

(@AliBenerDiKER)
Gönderiler: 157
Estimable Member
Konu başlatıcı

aslında ben tam oarak anlatamadım,ip'leri bulmamda sıkıntı yok, ben ip filter kullanıyorum ve bir kullanıcım a lokasyonunda wireless bağlanmak istediğinde oradaki a.p hangi ip di diye 1 saat arıyorum..  tam olrak sıkıntım bu?

Gönderildi : 24/10/2011 16:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kat ya da bölüm ismi verin. Mesela 10.20.0.20 AP_kat1, 10.20.0.21 Ap_Muhasebe gibi. Bu şekilde olursa bulmak kolay olur. Ek olarak bir deyapının viso ile çizmini yaparsanız, çizim üzerindende yardım alabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 25/10/2011 17:42

Paylaş: