Forum

Wiraless Dağıtım So...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wiraless Dağıtım Sorunu Yardım edebilirmisiniz

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Öncelikle mrb Benim Sorunum bi sistem var öğrenci yurtlarında kullanılan kablosuz internet bağlantısını yurtlarda odalarında kalan öğrencilere parayla veriliyor yani bir kullanıcı adı ve bir sifre veriliyor bunun içinde öğrenciden 12 saat için 2 tl alınıyor bir yurda gidip sistemi görduk sağa sola zannedersem adaptör koymuş ve internet cafenin içinden adaptörlere çıkış varmiş ve orada kullanılmayan 1 bilgisayara bağlı bilgisayara bakamadım ne yüklüdür bunu programlamı yapıyorlar die izn vermediler bu sistem nasıl oluyor bağlantı internet cafenin içinde tabiki internet cafede okul yurdunun içinde oradaki modemden çıkış yapılmış kablolarla adaptörlere adaptör diyorum ama kutuların içindekiler adaptöre benziyordu modem dedi ama inanmak güc iki modem felan baktırmadılar sisteme benim bu konudaki merakım şu bu kablosuz süreleri nasıl ekliyor kullanıcı adı sifre veriyor her isteyen öğrenciye ve süresi biten öğrencinin interneti kesiliyor otomatikmen oradaki arkadaşa sorduğumda bu kullanıcı adını sifreyi nereden veriyorsun die internet explorer gösterdiğine göre modemin arayüzüne giriyor 192.168.2.3 e giriyor modem arayüzü böyle bi modem varmı senin belirlediğin dakika kadar sifre veriyor istediğin kadar bide bu sisteme web filtrede kurmuş nasıl yapmış olabilir yardımcı olabilirmisin tşk.

Gönderildi : 14/09/2011 02:11

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Tahmin ediyorum şu makale işinizi görecektir.

http://www.cozumpark.com/blogs/network/archive/2011/06/26/hotspot-nedir.aspx

Gönderildi : 14/09/2011 12:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
1-Ya tüm kişilere gün içinde aynı şifreyi veriyor diğer gün değiştiriyordur.
2-Profesyonel yaklaşmış olabilirler.Sistemde 3.rd bir yazılımla bu işi yapıyor olaiblirler.Şimdi otellerde ve büyük eğitim toplantı salonlarında bu sistem çok kullanılıyor.Örneğin kablosuza bağlanırken şifre bile girmiyorsunuz bilgisayarınız sisteme bağlanıyor fakat nete çıkarken karşınıza bir parola ekranı geliyor.Sizden telefon numarası istiyor cep telefonunuza gelen kodu explorerde karşınıza gelen ekrana girerek nete çıkıyorsunuz.Bu bir bakıma loglamada yapmış oluyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/09/2011 12:31

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

En basiti Notebook un mac addresini alıp ona göre modem üzerinden izin verir veya yasaklar. 

Daha profesyonel bir çözüm için yukarıda belirtildiği gibi hotspot kullanmak. Örneğin  http://www.crypttech.com/?q=node/20

Gönderildi : 14/09/2011 16:41

(@dali_sen)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Merhaba Bir arkadaşın daha söylediği gibi hotspot çözümleri diye google da aratırsan bir çok firma çıkar bu konuda çok uygun ve güzel çözümler mevcut.

Gönderildi : 16/09/2011 18:20

Paylaş: