Forum

İnternette Kopma

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternette Kopma

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba;

Şirketimizde 14 adet bilgisayar mevcut 5 adet XP Pro 32 diğerleri Wİndows 7 32 olarak kurulu. 16 Port İtspeed wich kullanıyoruz. Modem ZXELL 660hw önceleri internetimizde sorun olmamasına rağmen artık bilgisayarlar 1-2 dakkalık internet kesintileri oluyor mesela 3 bilgisayar netten düşüyor fakat 11 i nette oluyor bilgisayarları formatladım. fakat yine aynı swichte sıkıntı var diye düşündüm başka bir tane taktım ondada aynı oluyor acaba bunun nedeni ne olabilir.

saygılarımla.

Gönderildi : 13/09/2011 15:58

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

merhaba,

Sistemlerinizde virüs olmadığından ve download yapılmadığından emin olman lazım. Eğer bir veya bir kaç kişi aynı anda download yapıyorlarsa internete çıkamama problemi olabilir veya internete çıkmayan bilgisayarlardan modemin ipsine ping gönderip internettenmi kesliyorlar yoksa ağdan mı kopuyorlar önce bunu tespit edelim.

Gönderildi : 13/09/2011 16:25

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistemlerinizde virüs olmadığından ve download yapılmadığından emin olman lazım. Eğer bir veya bir kaç kişi aynı anda download yapıyorlarsa internete çıkamama problemi olabilir veya internete çıkmayan bilgisayarlardan modemin ipsine ping gönderip internettenmi kesliyorlar yoksa ağdan mı kopuyorlar önce bunu tespit edelim.

Sistemde yapmış olduğum wirüs taramalarında herhangi bir wirüse rastlanmıyor ( nod32 Smart Sec. Kullanıyoruz)  Kopma anında ping attığım modeme kayıpsız ulaşılıyor ve yine kopmada diğer pc lerin iplerine yapmış olduğum pinglerde yine veri kayıpsız ulaşa biliyorum. acaba dns lerdemi hata var diye baktığımda 8.8.8.8 / 8.8.4.4 kullanılıyor ondada sıkıntı yok. şaşırıp kalıyorum. acaba başka ne olabilir?

Gönderildi : 13/09/2011 16:44

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Sistemde yapmış olduğum wirüs taramalarında herhangi bir wirüse rastlanmıyor ( nod32 Smart Sec. Kullanıyoruz)  Kopma anında ping attığım modeme kayıpsız ulaşılıyor ve yine kopmada diğer pc lerin iplerine yapmış olduğum pinglerde yine veri kayıpsız ulaşa biliyorum. acaba dns lerdemi hata var diye baktığımda 8.8.8.8 / 8.8.4.4 kullanılıyor ondada sıkıntı yok. şaşırıp kalıyorum. acaba başka ne olabilir?

Peki DNS direk ping atabiliyormusunuz bu durumda ?

Gönderildi : 13/09/2011 17:24

(@OnurPULGAT)
Estimable Member

İnternette kopma anında dnsleri modem ipsi yapın öyle deneyin.

Gönderildi : 13/09/2011 17:59

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Peki DNS direk ping atabiliyormusunuz bu durumda ?

evet atıyorum ve kayıp yok..

Gönderildi : 13/09/2011 18:32

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi yaptım yine kayıp yok. sanki netle pc arasına bişey giriyor ve geçiçi süre kopma olup tekrar bağlanıyor. ben emin olmamakla birlikte virüs programımdan şühhelenmeye başladım. önere bileceğiniz bir wirüs  programı varmıdır? birde onla taramak istiyorum.

saygılarımla.. 

Gönderildi : 13/09/2011 18:35

(@ertanerbek)
Famed Member

dediğiniz gibi yaptım yine kayıp yok. sanki netle pc arasına bişey giriyor ve geçiçi süre kopma olup tekrar bağlanıyor. ben emin olmamakla birlikte virüs programımdan şühhelenmeye başladım. önere bileceğiniz bir wirüs  programı varmıdır? birde onla taramak istiyorum.

saygılarımla.. 

AVG ve TrendMacro deneyebilirsin. İkiside iyidir. Birde session limite uğruyor olabilirsin cihaz DNS IP adreslerini açık olan sessionlarda görüyorsa onlara gitmene izin veriyor olabilir ama yeni session açtırmıyordur.

Gönderildi : 13/09/2011 19:27

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

saygılarımla.. 

AVG ve TrendMacro deneyebilirsin. İkiside iyidir. Birde session limite uğruyor olabilirsin cihaz DNS IP adreslerini açık olan sessionlarda görüyorsa onlara gitmene izin veriyor olabilir ama yeni session açtırmıyordur.

ertan bey öneriniz ve yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim. Nod32 yi kaldırdım ve trent micro kurarak sistemi tarattım virüs vs bulunamadı ama artık sistemde kopma olmuyor ayrıca net hızı baya bir arttı. size ve opulgat arkadaşımıza  tekrar teşekkür ederim. şimdilik sistemdeki sıkıntı çözüldü gibi görünüyor saygılarımla..

Gönderildi : 13/09/2011 21:51

(@ertanerbek)
Famed Member

Sorunun çözüldüğüne sevindim.

Gönderildi : 13/09/2011 23:19

(@OnurPULGAT)
Estimable Member

Sorunun çözümüne sevindim. Tüm şirkette trend micro kullanıyorum çok stabil bir program, tavsiye ederim.

Gönderildi : 13/09/2011 23:51

Paylaş: