Forum

İp bloklarının down...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İp bloklarının download ve uploadlarını görüntülemek..

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ...

sistemindeki bütün iplerin download ve uploadlarını görmek istiyorum örnek olarak 192.168.2.1 i den interneti alıyor... 

192.168.2.254 e kadar gidiyor... ip blokları aynı ama ben listeli bir şekilde hangi ip kaç mb yada kb indirme veya yükleme yaptığını nasıl görebilirim...

juniper kullanıyorum normal local pc ye kurulan herhangi bir program varmıdır... ? 

r3x , ip scan bunlar mesela portları görebiliyor ip adreslerini tespit ediyor buna benzer... misal olarak..

Gönderildi : 29/07/2011 18:42

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

juniper için kullanılan 5651 çözümü JunLog var. Bunu deneyebilirsiniz.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 29/07/2011 20:21

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

peki normal local pd den herhangi bir kontrol sağlayamazmıyız kullanıcıların hiçbirşeyden haberi olmadan x bir bilgisayardan gidip taramasını yapacağım bana kayıt etmeyecek anlık bilgileri görüntüleyebilcek...

Gönderildi : 29/07/2011 20:23

(@mustafakilic)
Prominent Member

Ortama bir proxy kurabilir ve kullanıcıları oradan internete çıkartırsınız.

Gönderildi : 30/07/2011 13:24

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ısa server dışını başka bir çözüm yokmudur peki hocam...

Gönderildi : 30/07/2011 14:14

(@mustafakilic)
Prominent Member

bir çok alternatif var tabii ki. linux tarafında araştırma yapmanız gerekiyor.

Gönderildi : 30/07/2011 14:25

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

anladım hocam bir anlıkda olsa ani olarak tarama yapıp önüme ip si ile gösterebilcek bir program yok bunun içinde pfsense yada ısa server vs bir program olması şart diyorsun yani...

Gönderildi : 30/07/2011 15:31

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

anladım hocam bir anlıkda olsa ani olarak tarama yapıp önüme ip si ile gösterebilcek bir program yok bunun içinde pfsense yada ısa server vs bir program olması şart diyorsun yani...

Merhaba aradığınız sistem altaki linkte mevcut.

http://www.draytektr.com/draytek-smart-monitor-2.2-yonetimi.

Gönderildi : 30/07/2011 17:25

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

teşşekür ederim ancak benim modemim bridge mode olarak tanımlanmıştır...

bu yüzden juniper üzerinden bu olayı aktif etmek istemiyorum sadece normal bir pc de olan işlemleri  normal scan yaparmış gibi gidip bu işlemi taramasını istiyorum...

Gönderildi : 30/07/2011 17:55

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Colasoft Capsa Diye bir program var sonunda buldum önere bilirim...

Gönderildi : 30/07/2011 18:17

(@TuncayYILDIZ)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Merhaba,

Mustafa bey'in belirttiği gibi Junlog yazılımını kullandığınız taktirde interface bazlı bantgenişliği istatisliklerini görebilirsiniz. ip bazlı bantgenişliği kullanımı için Junlog üretici firmasından böyle birşey talep ettiğiniz taktirde yapılabilir.

Kendiniz bir çözüm üretmek isterseniz Juniper firewall loglarını bir Syslog server'a toplayarak "Connection Close" loglarından benzer istatislikler çıkarabilirsiniz. "Connecton Close" loglarında açılan bağlantının data gönderim ve alım miktarları görünmektedir. Sizde istediğiniz bir ip adresine ait connection close loglarındaki Send, Received değerlerini toplayarak veya bir uygulama yazarak o ip'nin belirttiğiniz zaman aralığında ne kadarlık Download ve Upload yaptığını görebilirsiniz.

Gönderildi : 31/07/2011 20:59

Paylaş: