Forum

Win7'den XP'ye bağl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win7'den XP'ye bağlanırken kullanıcı adı - şifre soruyor

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@HARLEY44)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 2 gündür uğraşıyorum ama malesef ağ bağlantısı şifre soruyor

Win7 den Win7 ye bağlantıda bir sıkıntı yok ama win 7 den xp ye bağlanılamıyor kullanıcı adı ve şifre istiyor aşağıdaki resimde olduğu gibi  yardımınızı bekliyorum.  Neden olabilir.

Gönderildi : 16/06/2011 15:25

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Xp olan bilgisayarda dosya ve yazıcı paylaşımı aktif değildir veya hiç bir paylaşıma açılmış klasör yoktur. Bir de kullanıcının şifresi varsa ve dosyalarıda gizlenmiş ise bu durum normal. Öncelik ağ ayarlarından dosya ve yazıcı paylaşımınızı kontrol edip klasör paylaşımlarınızı da kontrol ederek devam etmeniz. Bir de biraz daha detay bilgi gerekir sorunu çözmek için.

Gönderildi : 16/06/2011 21:15

(@HARLEY44)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cvp için teşekkürler. 2 Pc de Workgroup ve 2 PCde'de paylaşılan klasörler ve yazıcı var. Bizim vermiş olduğumuz hiçbir şifreleme alanı yok aslında

Gönderildi : 17/06/2011 11:31

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Windows Gezgini-Araçlar-Klasör Seçenekleri

Görünüm Sekmesi

"Basit Dosya Paylaşımı Kullan "  ı seçin. Klasörünüzü tekrar paylaşıma açın.

Gönderildi : 17/06/2011 14:06

(@HARLEY44)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba resul bey bunu da denedim ama malesef çözüme kavuşamadı. Yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 17/06/2011 15:35

(@ALiPARLATICI)
Gönderiler: 40
Trusted Member

merhaba;

bu sorunla daha önce bende karşılaşmıştım. kullanıcı adı yazan yere bilgisayarı kurarken verdiğim ismi girip şifreyide boş bırakarak ulaşım sağlamıştım. eğer bu olmadıysa xp olan bilgisayara yeni bir isim  ve parola vermenizi önerrim. büyük olasılıkla sorun hallolacaktır.

Gönderildi : 17/06/2011 17:22

Paylaş: