Anasayfa » Forum

Win7'den XP'ye bağl...

Win7'den XP'ye bağlanırken kullanıcı adı - şifre soruyor  

RSS
HARLEY44
(@HARLEY44)
Üye

Merhaba arkadaşlar 2 gündür uğraşıyorum ama malesef ağ bağlantısı şifre soruyor

Win7 den Win7 ye bağlantıda bir sıkıntı yok ama win 7 den xp ye bağlanılamıyor kullanıcı adı ve şifre istiyor aşağıdaki resimde olduğu gibi  yardımınızı bekliyorum.  Neden olabilir.

Alıntı
Gönderildi : 16/06/2011 3:25 pm
Tan Bora
(@TanBora)
Üye

Xp olan bilgisayarda dosya ve yazıcı paylaşımı aktif değildir veya hiç bir paylaşıma açılmış klasör yoktur. Bir de kullanıcının şifresi varsa ve dosyalarıda gizlenmiş ise bu durum normal. Öncelik ağ ayarlarından dosya ve yazıcı paylaşımınızı kontrol edip klasör paylaşımlarınızı da kontrol ederek devam etmeniz. Bir de biraz daha detay bilgi gerekir sorunu çözmek için.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/06/2011 9:15 pm
HARLEY44
(@HARLEY44)
Üye

Cvp için teşekkürler. 2 Pc de Workgroup ve 2 PCde'de paylaşılan klasörler ve yazıcı var. Bizim vermiş olduğumuz hiçbir şifreleme alanı yok aslında

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/06/2011 11:31 am
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Windows Gezgini-Araçlar-Klasör Seçenekleri

Görünüm Sekmesi

"Basit Dosya Paylaşımı Kullan "  ı seçin. Klasörünüzü tekrar paylaşıma açın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/06/2011 2:06 pm
HARLEY44
(@HARLEY44)
Üye

Merhaba resul bey bunu da denedim ama malesef çözüme kavuşamadı. Yardımlarınız için teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/06/2011 3:35 pm
ALİ PARLATICI
(@ALiPARLATICI)
Üye

merhaba;

bu sorunla daha önce bende karşılaşmıştım. kullanıcı adı yazan yere bilgisayarı kurarken verdiğim ismi girip şifreyide boş bırakarak ulaşım sağlamıştım. eğer bu olmadıysa xp olan bilgisayara yeni bir isim  ve parola vermenizi önerrim. büyük olasılıkla sorun hallolacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/06/2011 5:22 pm
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol