Open DNS kullanımı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Open DNS kullanımı hakkında  

RSS
 Anonim

Merhabalar

Kullandığımız open dns sunucuları localdeki bilgisayrları bilebilir mi  ? Örnek "ping ali" dediğimizde bize 67.x.x.x.x. diye Open dns sunucularının ipsini bildiriyor.

Peki Open DNS içerdeki bilgisayarı nasıl bilebilir ? Bunun mantıklı bir açıklaması varmıdır ?

ben bir akıl mantık yürütemedim. Modem üreticisi zyxel teknik desteği de "normal" diyor ama nasılına cevap veremiyor. .

Eğer bu durum normalse o zaman 5651 deki loglama vb. işlemlerine gerek olmaz. nede olsa içerdeki makinalar dışarda biliniyor.

Alıntı
Gönderildi : 13/06/2011 15:55
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="ioz"]

Merhabalar

Kullandığımız open dns sunucuları localdeki bilgisayrları bilebilir mi  ? Örnek "ping ali" dediğimizde bize 67.x.x.x.x. diye Open dns sunucularının ipsini bildiriyor.

Peki Open DNS içerdeki bilgisayarı nasıl bilebilir ? Bunun mantıklı bir açıklaması varmıdır ?

ben bir akıl mantık yürütemedim. Modem üreticisi zyxel teknik desteği de "normal" diyor ama nasılına cevap veremiyor. .

Eğer bu durum normalse o zaman 5651 deki loglama vb. işlemlerine gerek olmaz. nede olsa içerdeki makinalar dışarda biliniyor.

[/quote]

Open DNS sisteminde cihazın kendi IP sini dışarda bulunan sistee kayıt ettirmesi gerekir. Siz ALI adını neryee kaydettiniz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/06/2011 17:01
 Anonim

Ali bizim localdaki makinalardan birisi

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2011 20:24
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="ioz"]Ali bizim localdaki makinalardan birisi
[/quote]

iyi ama ping ali deyince hangi IP cevap veriyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2011 00:58
 Anonim

67.x.x.x. ip li open dns sunucularından birisi

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2011 19:21
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="ioz"]

67.x.x.x. ip li open dns sunucularından birisi

[/quote]

Hocam işin aslı sorununu ve ne yapmak isteidğini tam anlamadım. İçerdeki istemciye opendns client filan mı yükledin ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/06/2011 12:55
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="sdclt"]

Merhaba

Opendns sorgulara cevap vermediği zaman o tarz Ip sonuyor o da Opendns reklam sayfası tavsiyem 8.8.8.8 kullanmanızdır.

[/quote]

Güzel tespit, Bunu ipuçlerinde bekliyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2011 17:43
Paylaş: