Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modem

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@RamazanErbug)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba iyi haftalar Üstedlar,

150 pc kullanıcısı olan bi işletmede, hangi marka-model modemi kullanmamızı önerirsiniz?

Gönderildi : 23/05/2011 14:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Kullanılan hattın türü nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/05/2011 14:32

(@RamazanErbug)
Eminent Member
Konu başlatıcı

adsl 8 mbit ustad.

Gönderildi : 23/05/2011 14:34

(@RamazanErbug)
Eminent Member
Konu başlatıcı

adsl 8 mbit ustad.

Suan ki Kullandığmız modem ise ZyXel P-662HW-D1

Gönderildi : 23/05/2011 14:35

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Us robotics veya linksys öneririm.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/05/2011 14:39

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Merhaba Rıza Hocam,

Neden bu markaları öneriyorsunuz ? diğer markalardan bir farkları var mı ?

Mesala Ben, SPI firewall özelliği olmasıi User Auth yapabilmesi, LDAP ve Radius ( Hem User Auth hem 802.1x  ) olması, Multi WAN + 3g Backup olması, IP ve MAC objelerini firewall kurallarında kullanabilmesi, 802.1n Wifi yapısını desteklemesi, 4 Ayrı SSID yayını yapıp bunları 802.1q ağlar ile bşrleştirebilmesi LAN kısmında 4 IP Subneti 7 802.1Q desteklemesi, QoS servisi olması, Session limit sistemi olması, Bant Witdht Management olması Real Time network bant genişliği takibi olması ve daha bir çok nedenden dolayı DrayTek 2830 cihazını tavsiye edebilirim.

Gönderildi : 23/05/2011 15:24

(@www-rizasahan-com)
_

Ertan hocam merhaba,
Ben ürünü uzun süreli kullanımda sorun çıkarmadığı ,sağlam ve kolay bir arayüzü olduğu ve yukarıda saydığınız özelliklerin bir çoğunu kapsadığı için önerdim.En önemlisi bir sorun yaşatmadan hala kullandığım için önerdim.El elden üstündür misali farklı seçenekte sunmuş oldunuz arkadaşımız için daha iyi oldu böylesi.
Saygılarımla.

Gönderildi : 23/05/2011 15:33

(@ertanerbek)
Famed Member

Ertan hocam merhaba,
Ben ürünü uzun süreli kullanımda sorun çıkarmadığı ,sağlam ve kolay bir arayüzü olduğu ve yukarıda saydığınız özelliklerin bir çoğunu kapsadığı için önerdim.En önemlisi bir sorun yaşatmadan hala kullandığım için önerdim.El elden üstündür misali farklı seçenekte sunmuş oldunuz arkadaşımız için daha iyi oldu böylesi.
Saygılarımla.

Meraktan soruyorum işin aslı, piyasada bizim bilmediğimiz özelliklerde bir ürn varmı diye :).

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın  US ve Linksys de bu özelliklerin bir çoğu yok malesef.

Gönderildi : 23/05/2011 15:37

(@www-rizasahan-com)
_

Ertan hocam merhaba,
Saygılarımla.

Meraktan soruyorum işin aslı, piyasada bizim bilmediğimiz özelliklerde bir ürn varmı diye :).

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın  US ve Linksys de bu özelliklerin bir çoğu yok malesef.

:))

Gönderildi : 23/05/2011 15:39

(@ALIISKENDER)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Merhabalar Kablosuz internet sistemi hakkinda yardima ihtiyacim var bu konuda bilgisi olan bir kisi bana yazabilirmi acaba gerekli aciklamayi yaptim orda yardiminiza ihtiyacim var

Gönderildi : 23/05/2011 15:54

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba,

Merhaba Rıza Hocam,

Mesala Ben, SPI firewall özelliği olmasıi User Auth yapabilmesi, LDAP ve Radius ( Hem User Auth hem 802.1x  ) olması, Multi WAN + 3g Backup olması, IP ve MAC objelerini firewall kurallarında kullanabilmesi, 802.1n Wifi yapısını desteklemesi, 4 Ayrı SSID yayını yapıp bunları 802.1q ağlar ile bşrleştirebilmesi LAN kısmında 4 IP Subneti 7 802.1Q desteklemesi, QoS servisi olması, Session limit sistemi olması, Bant Witdht Management olması Real Time network bant genişliği takibi olması ve daha bir çok nedenden dolayı DrayTek 2830 cihazını tavsiye edebilirim.

Ertan hocam selamlar  meraktan soruyorum.. draytek'in bahsettiğiniz ürününün liste fiyatı nedir? 

Gönderildi : 23/05/2011 19:26

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba,

Merhaba Rıza Hocam,

Ertan hocam selamlar  meraktan soruyorum.. draytek'in bahsettiğiniz ürününün liste fiyatı nedir? 

Hüseyin Bey,

Ürünlerin bildiğim liste fiyatları alttaki gibidir. Elbette şu düşünülebilir; piyasada 50 dolara ADSL modem buluyoruz neden bu parayı ödeyelim ? yukarda saydığım sebepler bir yana, piyasada 255 kişiliktir denen cihazların 10 kişiyi aşan networklerde çok sıkca çaktığına şahit oluyorum, özellikler bir yana alınan cihaz tam stabil olmalıdır ki iş devamlılığı gerektiren bir kısımda iş rezilliği yaşanmasın.

Draytek Vigor 2830n Plus Dual WAN VPN Security Wireless (5/2.4Ghz) Router Modem 374$+kdv

http://www.draytektr.com/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_product&product_id=735&stock_id=729

Muadil Ürün ( 60 kullanıcıya kadar tavsiyedir )

Draytek Vigor 2710n ADSL Router 294$+kdv

http://www.draytektr.com/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_product&product_id=109&stock_id=109 

Gönderildi : 24/05/2011 00:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ertan Bey iyi güzel yazmışsınızda önemli olan ihtiyaça çözüm olmasınıdr.

yoksa kullanmadığınız özellikler için ödediğniz para size bir avantaj sağlamaz.

Burada soruyu soran arkadaşın ne yapmak istediği öenmli. elinde başka donanım mevcutmu ? bunu bilmek lazım.

modem bozuldu değiştiricem diyorsa  ve sadece internet verecekse. 50$ lık ürün yeterli. 

ama  ben VPN yapıyorum, firewall, yassklama vb. derse ona göre ürün seçilebilir.

Zyxel de kötü bir ürün değil nihayetinde ama sorun nedir öğrenmek gerek.

Gönderildi : 13/06/2011 16:37

Paylaş: