Forum

Network plan ve VPN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network plan ve VPN baglanti icin alinmasi gereken?

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Asagida resimdeki gibi bir yapim var. Suanda 4 tanesi bunlardan calisir durumda.

DC-Dns, IP Camera, 1C Bux, Mail Server...

1C bux suanda terminel server ve buraan clientler bu programi calistiriyorlar, yani Remote ile

Mail Server Modemden yaptigim port Yonledirmeleri ile calisiyor, Hem ic agda hem internetde sorunum yok

IP Camera Localde kendi icin calisiyor yani disa cikis yok, licalde su anda ve normal

Elimde bulumat seyler uste belirtdim. Simdi yapmak istedigim soyle, ForeFront Kurmak Interneti kontrole almak ve spam virus gibi seylerden korunmak,,, Sorm soyle, ForeFront icin kurdugum PC de 2 Ethernet karti var Gbit kartlar. Simdi ben Exchange kurduktan sonra Exchange Serverin suanki yapisinda degisiklik yapmalimiyim? Yani forefrontda ayarlamam mi gerekiyor nelerise Exchange calismasi icin?

Disaridan baglanan clien-lerin localde ki gibi olmasi icin VPN baglanti kurmak istiyorum, Bunun icin bir sey almam gerekirmi? Yoksa bu isi ForeFront gorur mu? 

Suanki Internet baglanti tipi otamatik, modem ayarli. Onu degistirip Briding yapmam gerekir mi ForeFront yuklediyimde?

VPN baglantisi direk olmasini istiyorum, VPN baglanan uye yetkisine gore 1C Bux programina acip calistirmali ve 1C ve IP cameralari goruntulemeli,,, Yani 1 ksim uyelerimiz internet uzerunden baglanan 1C bux programini calistiryorlar. Iki uye var ki onlara sadece IP Cameralar gerekiyor,,,

Su anda cozmek istedigim olay VPN baglantisiyla disardaki uyelerimizin 1C bux programina direk baglana bilmesi icin ForeFront yetermi yoksa ek bir VPN cihazi almam gerekiyor?

Gönderildi : 21/04/2011 15:29

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba

Asagida resimdeki gibi bir yapim var. Suanda 4 tanesi bunlardan calisir durumda.

DC-Dns, IP Camera, 1C Bux, Mail Server...

1C bux suanda terminel server ve buraan clientler bu programi calistiriyorlar, yani Remote ile

Mail Server Modemden yaptigim port Yonledirmeleri ile calisiyor, Hem ic agda hem internetde sorunum yok

IP Camera Localde kendi icin calisiyor yani disa cikis yok, licalde su anda ve normal

Elimde bulumat seyler uste belirtdim. Simdi yapmak istedigim soyle, ForeFront Kurmak Interneti kontrole almak ve spam virus gibi seylerden korunmak,,, Sorm soyle, ForeFront icin kurdugum PC de 2 Ethernet karti var Gbit kartlar. Simdi ben Exchange kurduktan sonra Exchange Serverin suanki yapisinda degisiklik yapmalimiyim? Yani forefrontda ayarlamam mi gerekiyor nelerise Exchange calismasi icin?

Disaridan baglanan clien-lerin localde ki gibi olmasi icin VPN baglanti kurmak istiyorum, Bunun icin bir sey almam gerekirmi? Yoksa bu isi ForeFront gorur mu? 

Suanki Internet baglanti tipi otamatik, modem ayarli. Onu degistirip Briding yapmam gerekir mi ForeFront yuklediyimde?

VPN baglantisi direk olmasini istiyorum, VPN baglanan uye yetkisine gore 1C Bux programina acip calistirmali ve 1C ve IP cameralari goruntulemeli,,, Yani 1 ksim uyelerimiz internet uzerunden baglanan 1C bux programini calistiryorlar. Iki uye var ki onlara sadece IP Cameralar gerekiyor,,,

Su anda cozmek istedigim olay VPN baglantisiyla disardaki uyelerimizin 1C bux programina direk baglana bilmesi icin ForeFront yetermi yoksa ek bir VPN cihazi almam gerekiyor?

Merhaba Draytek 5510 cihazı 200 ( IPSEC,PPTP,SSL,L2TP) adet VPN sonlandırmaktadır. Sistem üzerinde Kaspersky AV, Kasperskey IDS DB, Web Content, Anti Spam bulunmaktadır. 

İki hattı birleştirebilme özelliğine sahip bu şekilde internet ve VPN hattınızı birbrilerinden tamamen ayırabilir ve anlık kullanımlardan kaynaklı bant genişliği problemleri yaşamazsınız.

http://www.draytektr.com/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_product&product_id=143&stock_id=143 ( Türkçe )

http://www.draytek.com/user/PdInfoDetail.php?Id=24 ( Ingilizce )

Ücretsiz network sniff programı Smart Monitor.

http://www.quedra.com/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_product&product_id=666&stock_id=666 ( Türkçe )

http://www.draytek.com/user/PdInfoDetail.php?Id=92 ( SmartMonitor Ingilizce )

Gönderildi : 21/04/2011 21:12

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

TRENDnet Advanced VPN Firewall Router (4UTP-10/100 Mbps) Ustad bu isimi gorur mu sizce? Ben rusyadayim ve burda DrayTek urunu bulmak cok zor...

ZyXel, TrendNet ve ya baska bir firma cihazi onere bilirmisiniz?

Gönderildi : 22/04/2011 10:32

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Draytek urunu satan bir firma buldum. Simdi ben elimde olan iki 24 portluk swichleri de degismek istiyorum. Bunlar icin ne onerirsiniz? Cok pahali bir sey olmazsa iyi olur

Gönderildi : 22/04/2011 11:00

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Draytek urunu satan bir firma buldum. Simdi ben elimde olan iki 24 portluk swichleri de degismek istiyorum. Bunlar icin ne onerirsiniz? Cok pahali bir sey olmazsa iyi olur

Rusya da DrayTek bildiğim kadarı ile oldukca tutulan bir marka :). Switch olarakta DrayTek demek isterdim ama kaliteli olmasına karşın fiyat olarak pek sizin istediğiniz fiyat aralığında olmaya bilir. O nedenle HP Procure serisinden gigbit bir model seçebilirsiniz.

Gönderildi : 22/04/2011 12:08

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kontrol edilebilir bir swich mi yoksa otomatic bir swich mi?

Gönderildi : 22/04/2011 18:33

Paylaş: