Forum

vlan nerelerde yap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vlan nerelerde yapılır

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
320 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir sistem kuracaksınız hangi durumlarda o sistemde vlan yapmanız gerekiyor. forumlardan yada danışman firmalardan vlan kurmamız gerekir gibi yazılar yada sozler duyuyorum. sistemde neden vlan yapmak istiyorlar. vlan ne olduğu ve basit olarak nasıl yapıldığını örnekleyebilirmisiniz. öğrenmek istiyorum

tesekkurler.

Gönderildi : 22/03/2011 23:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba vlan istenilen yerlerden erisimlerin olmasi istenen ozel aglarda kullanilir.Ornegin bir okulda ogrenciler ve ogretmenler farkli vlanlar uzerinde tutularak birbirlerinden izole edilebilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/03/2011 00:32

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Aynı network ekipmanlarının kullanılarak farklı grupların farklı Virtual LAN larda çalışmalarını sağlamak amacı ile yapılır, temel amacı güvenlik, network yönetiminin kolaylaştırılması, performans vb.. sayılabilir.

bakınız makaleler: http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=VLAN&a=1

Gönderildi : 23/03/2011 00:39

Paylaş: