Forum

U.S Robotics Port Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

U.S Robotics Port Yonlendirme Sorunu!!

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
531 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar..
USR 9107 Model Adsl Modem Kullanıyorum..
Virtual Server Bolumunden 80 ve 8080 portlarını açmama rağmen ip ile girişte beni user login bolumune yonlendiriyor..
bunu nasıl çözebilirim..
Saygılar...

Gönderildi : 23/01/2011 17:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Muhtemel modemin ara yüzü 80 nolu port üzerinden çalıştığı için onu değiştirmeniz gerekli öncelikle, management gibi bir bölüm var ise oradan 80 nolu portu 90 yapın çalışacaktır. Tabi bundan sonra modem e bağlanmak için bu portu yazmayı unutmayın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/01/2011 23:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam oncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim.

Fakat Modem User İnterface 'inin portunu değiştirebiliceğim bir management bolumu bulamadım...

ve Web serverımın internal portunu 8080 yapıp external portunu 80 yapmama rağmen genede yonlendirme gerçekleşmedi...

Halen User Login Bolumune Yonlendiriyor..

Sorunum devam etmekte ilgilenenlere teşekkür ederim..

Gönderildi : 23/01/2011 23:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

o zaman dmz özelliğini kullanmayı deneyin.

ayrıca iç ve dış port olarak 80' i kullanabilirsiniz VE siz herhalde içeriden denemiyorsunuz değil mi dış ip adresinizi yazmayı [:#]

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/01/2011 01:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam Dmz Hakkında Biraz Bilgi verirmisiniz..?

Ayrıca Nerden girersem gireyim logine yonlendiriyor..

Gönderildi : 24/01/2011 01:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Yönlendirme sonrası eğer testi localden yapıyorsanız bu normal dış ipnizi yazınca modem arayüzü gelir. https://www.vtunnel.com/  gibi siteye ip adresinizi yazarak dışarıdan bağlanıyor gibi test edebilirsiniz.Elimde aynı modemden var test ettim şu an sorun yok içeride 80 portumdan yayım yapan siteme erişim sağladım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/01/2011 15:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Çözüm için teşekkürler Hocam..

Sonunda Oldu..

Gönderildi : 24/01/2011 17:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Geçmiş olsun keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/01/2011 20:11

(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Tesekkurler sayenizde bende cozdum sorunu http://www.cozumpark.com/forums/thread/228688.aspx

Gönderildi : 24/01/2011 20:20

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

o zaman dmz özelliğini kullanmayı deneyin.

ayrıca iç ve dış port olarak 80' i kullanabilirsiniz VE siz herhalde içeriden denemiyorsunuz değil mi dış ip adresinizi yazmayı [:#]

Aslında burada bir sorun var. Modemin dış IP adresini içerdede dışarda da yazsanız Loop yaparak sizi içeri yönlendirebilmelidir. Bir NAT hareketi  dört basamakta oluşamaktadır.

istek yapılması ( Request ) (NAT) :  bu durumda kullanıcı farklı bir porttan ( temel network : bir portu aynı anda bir IP kullanır ) gideceği porta istek yapar.

requestin, dışarı natlamak, kaynak değişikliği ( SAT ) : bu istek, cihaz tarafından alınır ve source kısmı değiştirilerek dışarda bulunan sisteme iletilir.

cevap verilmesi ( Response )(SAT) : istek yapılan sistem size gerekli data yı gönderir.

response,içeri natlanması, hedef değişikliği (Fovard ) : gateway cihazı paketi alır ve destination bölümünü değiştirerek içerde bulunan cihaza gönderim portuna istinaden iletir.

Bir modem kendi IP adresine dönüş yapabilmesi için burada bulunan son üç satırı kendisi içinde yapabilmelidir. Malesef piyasada isimce büyük teknoloji olarak küçük bir çok cihaz var ve NAT->SAT->SAT->Forvard işlemini yapamamaktadır. Alacağınız cihazları daha kaliteli cihazlardan seçmeniz gerekmektedir. 

Hakan abi yanlış anlaşılma olmasın yazı sana değil ama arada duruma değinen sen olmuşsun :).

Gönderildi : 31/01/2011 03:09

Paylaş: