Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Sormak İstediğim şu;

Merkez ve Farklı Adreslerde Bulunan 4 Şubem var Ben Bunlar Arasında Modem aracılığı ile Vpn Kurmak istiyorum. Acaba Merkez ve  şubelerdeki modem marka ve modelleri aynı olmalımıdır yoksa biri a marka diğeri b marka olabilir mi.

Ayrıca Şuan mevcut yapıda 1 Merkez ve 2 Şube Şeklinde Kurulu bir Vpn var ama 3. bir şubeyi merkeze  bağlayamıyorum çünkü merkezde bulunan Zyxel Marka Modem De 2 Tane Vpn portu Açabiliyorum Bu Sorunum içinde bana Çok Portlu Vpn Portu Açabileceğim İyi Bir Modem Yada Cihaz Önerebilirmisiniz. 

Gönderildi : 23/01/2011 12:53

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

Merhaba Oguzhan Bey ;

Modemlerin aynı olmasi işinizi daha kolaylaştırıcaktır.Öncelikle Zyxell Modemden Şaşmayınız. İyi ve daha kullanışlıdır Merkez dahil bütün şubelere Zyxell P-662HW-D serisini öneririm 20 adet vpn tuneli destekliyor.

Bilginize

Yalçın KARACA

Gönderildi : 23/01/2011 15:00

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba 

Sormak İstediğim şu;

Merkez ve Farklı Adreslerde Bulunan 4 Şubem var Ben Bunlar Arasında Modem aracılığı ile Vpn Kurmak istiyorum. Acaba Merkez ve  şubelerdeki modem marka ve modelleri aynı olmalımıdır yoksa biri a marka diğeri b marka olabilir mi.

Ayrıca Şuan mevcut yapıda 1 Merkez ve 2 Şube Şeklinde Kurulu bir Vpn var ama 3. bir şubeyi merkeze  bağlayamıyorum çünkü merkezde bulunan Zyxel Marka Modem De 2 Tane Vpn portu Açabiliyorum Bu Sorunum içinde bana Çok Portlu Vpn Portu Açabileceğim İyi Bir Modem Yada Cihaz Önerebilirmisiniz. 

Merhabalar,

Merkezinize Draytek 2820 uç noktalarınıza DrayTek 2710 alarak sorununuzu çözebilirsiniz. DrayTek 2710 cihazları iki adet VPN tunel desteklemesine karşın VPN Routing yapabilirler bu nedenle tek bir VPN tüneli üzerinden 15 noktaya ulaşabilirler.

Gönderildi : 24/01/2011 20:43

Paylaş: