Forum

Access Point'i ap m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Access Point'i ap modunda kullanım için gerekli ayarlar nelerdir?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@ZaferBabal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar zyxel 660w model modemden 1. switche oradan 2. switche oradan da access pointime(airlive wl 5460) cat5 kabloyla bağlandım. Fakat kabloyu bilgisayarıma taktığımda internete girebilmeme rağmen, access point üzerinden (access pointe kablosuz olarak bağlanmmama rağmen) internete erişemiyorum. Modemin dhcp si açık, access pointin kapalı, modemin ip si 192.168.1.1, access pointiminki 192.168.1.254 ayarlı. Access pointime nasıl ayarlamalıyım ki internete ap modundaki access pointle bağlanayım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Ayarlarla alakalı sorularınız olursa siz sorun ben cevaplayayım ona bağlı olarak bir çözüm bulmaya çalışalım...

(bu arada ap ye bağlandığımda gateway ip 192.168.1.1  ayarlı olduğu halde, ap 192.168.0.1 den alıyor o yüzden bağlanamıyorum internete sanırım, yorumlarınızı bekliyorum...)

İyi günler...

Gönderildi : 12/01/2011 14:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32990
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Zafer bey

Bu dökümanı incelediniz mi ?

http://www.airlive.com/products/WL-5450AP/AirLive_WL-5450AP_Manual.pdf

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/01/2011 00:09

(@ZaferBabal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anda universal repeater modunda kullanıyorum cihazı, bir problem yok gibi...

Olunca danışırım sizlere;)

Gönderildi : 17/01/2011 16:32

Paylaş: