Forum

4 Farklı interneti ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

4 Farklı interneti kullanma...

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şirketimizde  router olarak draytek 3300v kullanmaktayız..

Bu cihaza 4 adet  16/1 adsl2+  bağlı olmakta..

Sormak istediğim konular ise 

1. Cihaza bağlı olan 3 int.  kullanmış oldumuz internet voip programına ayrılcak ve sadece o programın veri akışı olabilecek.

2. Tek kalan int. ise web sayfaları açık olacak ve aynı zamanda voip programı bu int üzerinden geçiş yapmıcak.

Bu uygulama için sanırım bi role yazmam gerekiyor ama nasıl yapılacağı ve ne yazmam gerektini bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Teşşekkürler.

Gönderildi : 12/01/2011 12:04

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Network - WAN kısmı altında VOIP sisteminizin hangi WAN üzerinden çalışabileceğini rahatlıkla seçebilirsiniz. Cihazın Auto Weight özelliğini de aktif ederseniz bu şekilde hangi WAn bağlantısının hangi oranda kullanılması gerektiğini elle ayarlıyabilirsiniz. Tabi bu sistemin doğru çalışması için WAN bağlantı hızlarının doğru olarak girişmiş olması gerekmektedir.

Gönderildi : 15/01/2011 12:21

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Meraba ,

Ertan bey  4 wan girişine adsl  bağlı.  Lan 1 server , lan 2 de swich e bağlı bulunmakta. 

Router ayarlarında Load Balance da aktif durumda. 

Peki bu şekilde ben wan ayarlarının yüzdesini ayarlasam bile sadece Voip için kullanılmasını nasıl ayarlıya bilirim.

5060 portundan anlasmalı oldumuz şirketin havuzuna bağlanıp telefon görüşmelerini yapmaktayız.

Gönderildi : 15/01/2011 22:56

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

WAN kısmında VOIP için belli bir WAN seçilebilmektedir. Auto Weight özelliğini deaktif yaparsanızda istediğiniz WAN bağlantısı için istediğiniz yüzde oranını siz belirlersiniz.

Gönderildi : 16/01/2011 13:12

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

En kısa zamanda deneyip geri donüşüm yapıcam. Yardım için teşşekkürler.

Gönderildi : 17/01/2011 14:19

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Load Balance Policy üzerinde yapıcağım ayarlar ile internet bölme işlemini yapabiliyorum.

Yardımlar için teşşekürler.

Gönderildi : 08/02/2011 20:58

Paylaş: