Forum

airlive wl-5460 acc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

airlive wl-5460 access point web arayüzüne bağlanımıyorum

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@ZaferBabal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Cihaz ilk elime ulaştığında default ip si olan 192.168.100.252 adresinden cihaz arayüzüne ulaştım, daha sonra firmware update için dosyasını seçtim fakat dosyanın doğru olmadığını söyledi ben de firmware update ten vazgeçtim. sonra cihazımı repeater moduna aldım. sonra kapattım cihazı. ardından cihazın default ip si olan 192.168.100.252 ile cihazın web arayüzüne ulaşamıyorum. açılışta power ışığı yeşil, status ışığı kırmızı ve bilgisayara bağladığım lan portu yanıyor. bu arada bilgisayrıma aynı ip aralığında olması için 192.168.100.x şekilnde ip adresleri de verdim, fakat yine de cihaza bağlanamıyorum şu anda. yardımcı olursanız çok memnun olacağım, yygın bir cihaz olmadığı için çözüm bulamıyorum bir türlü internette...

Gönderildi : 08/01/2011 00:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Cihazı resetlemeyi denediniz mi ?

Ayrıca firmware nedeni ile crach olması durumunda ne yapılması gerektiği cihazın readme sinde yazıyor olmalı , eğer bunlar ilede cihaza ulaşamazsanız muhtemel cihaz bozulmuş olabilir , bence aldığınız yere bir göndermenizde yarar var.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2011 12:56

(@ZaferBabal)
Active Member
Konu başlatıcı

Bahsettiklerinizin hepsini denedim, fakat yine de cihazın arayüzüne ulaşamıyorum, emergency firmware ayarı var o da işe yaramadı, cihazda problem olduğunu düşünmeye başladım artık.

Teşekkür ederim cevabınız için...

Gönderildi : 08/01/2011 13:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Bende öyle olabileceği için yazmıştım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2011 14:45

(@maydin38)
Gönderiler: 90
Estimable Member

hocam bende airties in başka ürününde öyle olmuştu. bazen ıe6 dan başka programda çalışmayabiliyorlar. yani 7 yada vista kullanıyorsan bir kerede xp makinadan baglanmayı dene bence.

Gönderildi : 08/01/2011 15:52

(@ZaferBabal)
Active Member
Konu başlatıcı

xp de denemedim, bir de onda deneyeyim olmazsa:)

Gönderildi : 08/01/2011 20:59

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

benzer bir olay us robotics modemde başıma geldi hala duruyor öyle

web arayüzünden cihaza ulaşamasam da telnet ile cihaza ulaşabilmekteyim

sizin cihaza telenet ile ulaşabilme durumunuz nedir? yada destekliyor mu? 

Gönderildi : 09/01/2011 02:20

(@ZaferBabal)
Active Member
Konu başlatıcı

Telnet'i destekliyor manuel inden okuduğum kadarıyla, ama telnet i açtım win 7 de, yine de bağlanamadım cihaza.(bu arada telnet kullanmayı da öğrenmiş oldum:)

Gönderildi : 09/01/2011 04:19

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Cihazın Default IP adresi 192.168.100.252, PC nizin IP adresini bu blokta static olarak girin, cihazın kutusunu açarak anten girişinin bakış açınıza göre sol kısmında olan reset buttonuna status ışşığı sönene kadar basın sonrasında cihaz kendisini resetliyecektir.

Cihaz çökme durumuna karşın ikinci bir bios desteklemektedir. Cihazın IP adresi bu durumda 192.168.1.6 olacaktır. Yine bu bloktan kendi PC nize bir IP adresi verin ve ulaşmayı deneyin.

Her iki durumdada ulaaşmıyorsanız teknik servisi olan Simet Bil. gönderiniz.

Gönderildi : 18/01/2011 12:12

Paylaş: