Forum

Elcotek Huawei HG 5...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Elcotek Huawei HG 521 Modem'i Tp-Link TL-Wr741ND ile wireless to wireless bağlamak + wireless router ı internet e çıkarabilmek

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
1,864 Görüntüleme
(@soldaat)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Elcotek Huawei HG 521 Modem'i Tp-Link TL-Wr741ND ile wireless to wireless bağlamak istiyorum.

amacım; koridordaki huawei modemden kablo çekmeden odadaki dreambox cihazımın üzerine tp link wireless router ı koyup , wireless router'ın internete çıkışını sağladıktan sonra ethernet portuna 1 metrelik rc45 ethernet kablosu ile dreambox'a interneti verebilmek.

bunu yapmayı çok denedim ancak tp link router ın WDS özelliği ile huawei modemin wireless sid 'sini bulmama rağmen bir türlü tp link access point'i internete çıkarmayı başaramadım.

bu konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

detay sormak isteyen olursa her türlü detayı belirtebilirim.

Gönderildi : 18/12/2010 03:39

(@soldaat)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

forumun bir tanesinde aşağıdaki gibi bir soru ve cevap mevcut.

huawei hg 521 wds (wireless distribution system) i destekler mi?

soru : "Arkadaşlar bu ttnetin verdiği modeme ap (access point) bağlamaya çalıştım ama yapmadım bu modeme wifi ile iletişim halinde olabilceği şekilde bir ap nasıl bağlarım acaba bi fikriniz var mı ve ya bilen biri varsa anlatsın lütfen "

function fbs_click()
{
u=location.href;
t=document.title;
window.open('http://www.facebook.com/sharer.php?u='+encodeURIComponent(u)+'&t='+encodeURIComponent(t),'sharer','toolbar=0,status=0,width=626,height=436');
return false;
}

cevap: "HG521 modem, ethernet kablosu ile bir modeme bağlandığında ( AP ) kablosuz olarak interneti dağıtabiliyor.

WDS özelliği modemde yok. Kablosuz modemden aldığı sinyali, kablosuz olarak uzak noktalara dağıtamıyor. İki cihaz arasına ethernet kablosu takman lazım. Kolay gelsin "

Gönderildi : 18/12/2010 03:45

Paylaş: