Forum

access pointlerin l...

Bildirimler
Hepsini Temizle

access pointlerin lan üzerinden repeater yapabilmesi

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@CanERTURK)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba. sorunun tam yerinin burası olmadığını düşünmek ile birlikte biraz network sorusu gibi olduğu için burda sormak istedim.

sorun şu. kablosuz olarak çalıştırılması gereken bir cihaz (wirelles print server) 2 ayrı odada taşıma usülü ile farklı zamanlarda kullanılıyor. cihaz otomatik olarak 1 adet access pointe otomatik bağlanabiliyor. (maalesef cihazın en büyük hatası) 2 oda birbirinden uzakta, bundan dolayı 2 adet konuşlandırılmış acces point kablosuz olarak birbirlerini göremediklerinden dolayı bir tanesi repetear olarak kullanılamıyor. bunun içindir ki bir odadan diğer odaya gidildiğinde wirelles print server ayarları yeniden yapılandırlması gerekiyor.

aradığım ise şu. 2 adet access pointin kablo ile birbirine bağlanması ile aynı yayını (bir nevi clone) yapma gibi özelliği varmıdır? bu nitelikte bir cihaz biliyormusunuz?

(acess pointlerin kanal ve ssid lerini yanı yaparak print server bağlanmasını denemeye çalıştım ama sonuç olumsuz oldu)

Gönderildi : 16/09/2010 20:47

(@CanERTURK)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorumun cevabını biraz daha araştırma ile buldum.

http://linksys.custhelp.com/cgi-bin/linksys.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=4200

Gönderildi : 16/09/2010 20:55

Paylaş: