ağı yavaşlatan birş...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

ağı yavaşlatan birşeyler var bulamadım  

  RSS
serdaratacan
(@serdaratacan)
Üye

arkadaşlar 80 client dan oluşan bir ağım mevcut. şuan bağlantım acaip derecede yavaş ağımda yavaş sizce bu neden olabilir virüs mü yada bir çakışma felan mı var ağdaki yavaşlamayı nasıl tespit edebilirim yardımcı olurmusunuz.

Alıntı
Gönderildi : 31/08/2010 19:54
cem.tasci
(@cem.tasci)
Üye

  Bence en kisa zamanda networkunde bir virus ve spam taramasi yaparak sorunu bulmaya calismalisin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2010 04:33
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

İlk yapman gereken bence bütün istemcilere antivirus yazılımı kur. eğer sorun bir bilgisayardan kaynaklanıyor ise (worm ve spyware falan var ise) switch üzerinden teker teker istemcilere giden bağlantıları geçici olarak kesip deneyebilirsin. Bir de ağ üzerinde yüksek trafik yapabilecek bir donanım mevcut mu (ip kameralar gibi) ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2010 04:42
serdaratacan
(@serdaratacan)
Üye

ip kameralar mevcut dısarda güvenlik adıma kameralar var bunlarda ip mevcut ayrıca kart okuma personel takip cihazları var bunlarda ip mevcut 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2010 11:45
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

Bence ilk olarak ağınızdaki av yazılımını kontrol edin. av yazılımınız güncel mi? her client ta kurulu mu? av loglarından ağda virüz yayılmasına ilişkin raporlar olabilir. En kaba hali ile dediğim gibi ana switch ten kabloları teker teker sökmeyi denemen, ilk başta kameraların bağlı olduğu switchin bağlantısını ana switch ile bir kesip denemekle başlayabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/09/2010 00:56
Paylaş: