Forum

ipconfig hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

ipconfig hakkında

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
selcukpeksen
(@selcukpeksen)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkdaşlar birşey sormak istiyorum,

Örneğin bir pc de ipconfig /all diyerek o pcnin tüm ip detayını öğrenebiliyoruz. Bu isteğimizi yerel ağdaki bir pc için yapabilirmiyiz?

Gönderildi : 29/06/2010 19:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba bu o bilgisayarın gerekli bilgilerini verir.Ağ taramak için softperfect network scan programını kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/06/2010 19:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Bunu yapmaktaki amaç nedir tam olarak? Bu gibi durumlar genellikle mac adresini öğrenmek için kullanılıyor.Bu durumda uzaktaki pcye ping atıp,sonra arp -a komutu ile bunu öğrenebilrisiniz.

Ne amaçla kullanacağınızı belirtirsenzi o noktada yardımcı olabiliriz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 01/07/2010 03:17

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Merhaba arkdaşlar birşey sormak istiyorum,

Örneğin bir pc de ipconfig /all diyerek o pcnin tüm ip detayını öğrenebiliyoruz. Bu isteğimizi yerel ağdaki bir pc için yapabilirmiyiz?

Google da ipscan  diye arattığında 3th part bi sürü program geliyor. Bazıları kendi local ini geçtim  nerede olursa olsun açık kapalı  ip si şu vs. olarak diğer bilgisayarların bilgisini verebiliyor.

Diğer arkadaşın sorduğu gibi bu bilgiyi hangi amaçla kullanmak istiyorsun. Ona göre nokta atışı bir cevap bulabiliriz sanıyorum

Gönderildi : 01/07/2010 03:39

Paylaş: