Forum

TTNet VDSL Huawei M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TTNet VDSL Huawei Modem

19 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
3,288 Görüntüleme
(@abdullah.koc)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2 ay önce ADSL den  VDSL ye geçiş yaptık ve 24 ay taahhüt ile huawei marka modemi ücretisiz aldık. Geçtik geçeli sürekli anlık olarak internet bağlantısı kopması problemi yaşıyoruz. Telekom ile yaptığımız görüşmeler malum 🙂 ne kadar çözüm odaklı olabilirki.

konu ile ilgili telekomun santral binasındaki görevli ile yaptığım görüşmede modem markasını sordu ve huawei dediğimde "EYVAH" dedi. Bu modem de sorun yaşıyoruz şeklinde bir bilgi verdi.

Bende yetinmeyip huawei merkezini aradım. Modem hakkında sıkıntı yaşadığımızı ilettim. Bana verilen bilgi ise  bu modemin VDSL desteğinin olmaması şeklinde. Peki dedim telekom nasıl dağıtıyor bunu VDSL modem diye ? Orasını bizde bilmiyoruz şeklinde bir yanıt. 

32 megabit bağlantımız olmasına rağmen hızteslerinde 5 megabit 'i geömiyor. Yarın gidip telekom ile görüşeceğim.

Aynı sorunu yaşayanlar olabilir diye bilgi vermek istedim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 24/06/2010 01:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu gerçekten son yüzyılın en komik olayı :D. Çünkü telekom modemleri kendisi getirmez Türkiye piyasasından dağıtıcılardan alır. Dağıtıcının VDSL modem diye sattığı cihaza yok bu VDSL değil diye cevap vermesi heleki modemin her ne hikmet ise VDSL sinyalini üzerinde başka bir DSL sistemi olmasına karşın çözüp bağlantı kurabilmesi ise ayrı bir süper durum.

Bence modem incelenmeli, ben modemin yapay zekası olduğundan ama o cevabı size veren arkadaşın bu yapay zekadan mahrum olduğundan şüpheleniyorum.

Gönderildi : 24/06/2010 02:17

(@abdullah.koc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bencede çok ilginç bir durum 🙂 Yarın gidip göreüşeceğim telekom ile. Bakalım onlarda bu yapay zekadan haberdarlarmı 🙂

Modem arayüzünde 32 megabit sinyal geliyor göstermesine rağmen  hız testlerinde 6 megabit üzerine çıktığını görmedim.

Gönderildi : 24/06/2010 02:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Huwai veya ZTE veriyor telekom. Ben vdsl2' yi denediğimde zte almıştım. Güzel modem ama tabi hız konusu hep sabit. Arada firewall yoksa ve flashget ile download yapıyorsanız iyi gidiyor ama tabi şirkette böyle bir olanak yok. Bir de zyxelin vdsl2 destekli bi modemi vardı. Hangisi şimdi tam hatırlayamıyorum.

Gönderildi : 24/06/2010 02:36

(@abdullah.koc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Huwai veya ZTE veriyor telekom. Ben vdsl2' yi denediğimde zte almıştım. Güzel modem ama tabi hız konusu hep sabit. Arada firewall yoksa ve flashget ile download yapıyorsanız iyi gidiyor ama tabi şirkette böyle bir olanak yok. Bir de zyxelin vdsl2 destekli bi modemi vardı. Hangisi şimdi tam hatırlayamıyorum.

ZTE marka modemin sağlıklı olduğunu söylediler. Yarınki işim bu modemi değiştirmek için elimden geleni yapmak olacak. 

Gönderildi : 24/06/2010 02:41

(@ertanerbek)
Famed Member

ZTE iyi  markadır, eskiden çok G.HDSL modemlerini sattım ve konfigirasyonunu yaptım.

Gönderildi : 24/06/2010 03:00

(@FatihCAGLAYAN)
Gönderiler: 13
Eminent Member

Her İki Modemide İnceleme Şansım Oldu. İki Modemde Güzel Bence Huwaei Modem için Firmware varsa güncellemenizde fayda.

Huawenin böyle bir cevap vermesi çok garip. Elkoteki aradınız sanırım Ellerindeki Adsl modemle karıştırdılar galiba 

Gönderildi : 25/06/2010 00:38

(@abdullah.koc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet dediğiniz gibi karıştırmışlar. Modelini söylemiş olmama rağmen yanlış anlamışlar.

Modemin firmware 'ini güncelleyip duruma tekrar bakacağım duruma. Bu modemin hiç bir kaynağı yada destek alabileceğiniz bir yer yok. Yurtdışına mail attım bakalım bekliyoruz 🙂

Gönderildi : 25/06/2010 02:24

(@ertanerbek)
Famed Member

Turk Telekomu arayıp durumu bildirdiniz mi ?

Gönderildi : 25/06/2010 12:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bence Türk Telekom'dan Alabiliyorsanız Exper'in Ürettiği Modem'leri Deneyebilirsiniz... Şu Anda Biz İnternet Cafemizde Kullanıyoruz ve Açıkcası Çokda Memnunuz... Huawei'nin Ayrıca VDSL Modem Desteği Yok Olarak Biliyorum... İyi Günler...

Gönderildi : 27/06/2010 02:40

(@abdullah.koc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Konunun  son durumu ile ilgili sizi bilgilerndirmek istedim.

Telekomdan test amaçlı ZTE marka modem istedim ve getirdiler. ZTE marka modemi taktığım andan itibaren kopma sorunlarım düzeldi 3 gündür sorunsuz interneti kullanabiliyoruz. 

Yine bir telekom ilginçliği yaşadım 🙂 Modemi getiren arkadaş huawei marka modemi görünce; buda neymiş bunu telekom mu verdi ilke defa görüyorum şeklinde şeyler söyledi. 🙂

Sonuç olarak ZTE modem problemimi çözdü. 

Gönderildi : 28/06/2010 13:28

(@ertanerbek)
Famed Member

ZTE ler Türkiyede modam pazarında pek tutmadı. ama sağlam cihazlardır hali hazırda 7 senedir çalışan G.HSDL cihazlarım var piyasada. Tabi 7 senedir G.HSDL standarlarında bir değişiklik olmamasıda buna destek.

Gerçi şu an USB 3G modemleri firmalar tarafından oldukca tutuluyor.

Gönderildi : 28/06/2010 13:53

(@fatihgurdal)
Gönderiler: 75
Estimable Member

aynı problenleri bende yaşıyorum bağlantım hiç yükselmiyor ve daha kötüsü bende cihazı sistemden ayırıp bi deneme yapacakken firmware yandı ve bulamıyorum elinde 
TTNet VDSL Huawei Modem firmware olan varsa bana mail atabilirmi acaba ?

[email protected] 

Gönderildi : 03/07/2012 12:39

(@BarisKORZAY)
Gönderiler: 24
Eminent Member

aynı problenleri bende yaşıyorum bağlantım hiç yükselmiyor ve daha kötüsü bende cihazı sistemden ayırıp bi deneme yapacakken firmware yandı ve bulamıyorum elinde 
TTNet VDSL Huawei Modem firmware olan varsa bana mail atabilirmi acaba ?

[email protected] 

Firmayı arayıp istediğimde bana bir firmware update atmışlardı. Sizde modelinize göre bir görüşme yapabilirsiniz =) 

Gönderildi : 04/07/2012 01:42

(@muhammetmaboc)
Gönderiler: 39
Trusted Member

elemanlar modemleri fibermodem diye satıyorlar fiber modem diye bişey var mı duydunuz mu hiç 😀

Gönderildi : 21/09/2013 15:13

(@cetinkarli)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Ertan Bey Merhaba,

Huawei HG521v1 marka bir modemim var internet olan herhangi bir yerden browser a yazarak modem arayüzüne dış IP im ile  girmek istiyorum beceremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 28/11/2014 19:17

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

80. portu modem IP'sine NAT yaparsanız erişebilirsiniz. NAT yapabilme ile ilgili forumda epey konu mevcut.
http://www.soldat-tr.com/forum/index.php?topic=2368.0
http://www.youtube.com/watch?v=Yz0oHCv6nU4

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/11/2014 22:14

(@ertanerbek)
Famed Member

Ertan Bey Merhaba,

Huawei HG521v1 marka bir modemim var internet olan herhangi bir yerden browser a yazarak modem arayüzüne dış IP im ile  girmek istiyorum beceremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

İyi çalışmalar 

Modemin kullanıcı dokümanını filan bulmaya çalıştım ama nafile sanki hiç olmamış gibi cihaz. Bence TTNET ile bir konuşun bekli onlar biliyordur ya da sattıkları cihaza destek verebilecek bir firmaları vardır.

Gönderildi : 29/11/2014 12:46

(@cetinkarli)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/01/2015 13:19

Paylaş: