Forum

Ağdaki bilgisayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdaki bilgisayarların açılıştaki hoşgeldin yazısını değiştirme?

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,

ağdaki bilgisayarların açılışındaki hoşgeldin yazısı ile microsoft logosu yerine fabrika logosunu ve ismini yazmak istiyorum, böyle birşey mümkünse yardım ederseniz çok sevinirim.. ilgilenen tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim..

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 18/06/2010 16:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.windows-help-central.com/windows-xp-welcome-screen.html  inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/06/2010 16:34

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rıza SAHAN adlı arkadaşım öncelikle ilgin için teşekkür ederim.. verdiğin linki inceledim fakat orda localde nasıl değişeceğini anlatıyo ben ise networkdeki bilgisayarların örneğin Group Policyden tüm makinaların masaüstünü değiştirdiğimiz gibi bişey istiyorum.. kolay gelsin..

Gönderildi : 18/06/2010 16:40

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Cihan bey ,

Rıza'nın verdiği link üzerinden bir script ile bu sorunu aşabilirsiniz. Reg dosyasını değiştireceksiniz.

GPO'da userlara dağıtacaksınız. 

Gönderildi : 18/06/2010 17:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Cihan bey ,

Rıza'nın verdiği link üzerinden bir script ile bu sorunu aşabilirsiniz. Reg dosyasını değiştireceksiniz.

GPO'da userlara dağıtacaksınız. 

Ufuk arkadaşımızın metodu ile bu işi çözebilir ayrıca dameware nt utulity ile yine bu işi yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/06/2010 17:07

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Örnek bir script ;

Test ortamınızda deneyiniz.

'Fix Windows XP Logon
'For use when a 3rd party app, such as PCAnywhere, replaces the
'Windows XP Logon
'fixxplogon.vbs
'© Doug Knox - 1/13/2002
'Downloaded from http://www.dougknox.com
On Error Resume Next

Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\GinaDLL"

Message = "Your Windows Logon Screen is restored" & vbCR & vbCR
Message = Message & "You may need to log off/log on, or" & vbCR
Message = Message & "restart for the change to take effect."

X = MsgBox(Message, vbOKOnly, "Done")
Set WshShell = Nothing

Gönderildi : 18/06/2010 17:14

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

DameWare NT Utilities ile nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 19/06/2010 11:05

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

merhaba arkadaşlar,

ağdaki bilgisayarların açılışındaki hoşgeldin yazısı ile microsoft logosu yerine fabrika logosunu ve ismini yazmak istiyorum, böyle birşey mümkünse yardım ederseniz çok sevinirim.. ilgilenen tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim..

iyi çalışmalar..

hocam msgina.dll icerisindeki logoyu editleyip (resource hacker gibi bir binary editor ile ) 

yapabilirsin

kolay gelsin 

http://www.windowsitpro.com/article/registry2/change-the-windows-logon-screen.aspx

Gönderildi : 21/06/2010 20:51

Paylaş: