Forum

Kullanıcı adından m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı adından makina adını bulma?

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
8,866 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

networkde olan bir makinanın adını, Active Directory'de veya başka bir yol ile kullanıcı adından makina adını nasıl bulabilirim? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 14/06/2010 20:47

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

merhabalar makina adini localde bulmak için ping -a komutunu kullan [ Örnek  ping -a 192.168.0.1 ] makina adini bulucaktır.

Gönderildi : 14/06/2010 22:32

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilgin için teşekkürler arkadaşım yalnız bilgisayarın başına geçmeden admin yetkimle networkdeki örneğin Active directoryde görünen selcuko kullanıcısın makina adını nasıl öğrenebilirim onu bilmiyorum..

Gönderildi : 14/06/2010 23:12

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu öğrenilebiliyormu tam olarak bilmiyorum, belki o an oturum açtığı PC öğrenilebilir.

Fakat AD nin bir getiriside PC lerde hangi kullanıcılar ile oturum açılabileceğinin kısıtlanması durumu, isterseniz her bir PC için oturum açabilecek kullanıcıları limitleyebilirsiniz, bu şekilde kim hangi PC de oturuyor karmaşasından da kurtulmuş olursunuz.

Gönderildi : 15/06/2010 03:43

(@emrahrasa)
Gönderiler: 11
Active Member

http://www.mylanviewer.com/home.html

MyLanViewer yazılımı ile bir bilgisayarda oturum açan kullanıcıları görebiliyoruz, benim işimi gören bir yazılım. Ağ taraması yaptırarak bilgisayar adlarını görebilirsiniz, bilgisayar adını genişlettiğinizde, bilgisayarla ilgili birçok detayı görmeniz mümkün, oturum açan kullanıcı adı da detayların arasında, iyi günler.

Gönderildi : 15/06/2010 12:36

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Cihan bey, aşağıdaki 3 satırı domain controller'da bir script dosya olarak kaydededip sonrada grup police ile kullanıcı bilgisayarlarında bilgisayar acılırken calısacak sekilde ayarlarsanız yarın sabah herkes bilgisayarını açtıktan sonra elinizde güncel bir computer name, user name ve IP adresini içeren bir tablo olusacaktır. lastlogin.txt dosyasının bulunacagı yere herkese yazma hakkı vermeyi lütfen unutmayınız.  

@echo off
for /f "tokens=2 delims=:" %%a in ('ipconfig ^| find /i "IP Address"') do set IPAddress=%%a
echo %username% logged on to %computername% (%ipaddress%) on %date% at %time%>>\\server\share\lastlogin.txt

Anlık olarak nasıl bulunur onuda arastırıp bulursam yine buraya yazmaya çalışacağım.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/06/2010 16:13

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

emrahasa adlı arkadaşımın önerdiği program tam istediğim gibi ve sayenizde işimi görmüş oldum, sadece merakım için sanal makinada Recep YÜKSEL arkadaşın önerdiği scripti deneyeceğim.. ilgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 16/06/2010 18:45

(@TalhaSENBAS)
Gönderiler: 2
New Member

Bu önerdiğiniz programın lisans sorunu var mıdır ? Ücretsiz dağıtım mı ? 

Gönderildi : 30/12/2014 23:34

Paylaş: