Forum

Sürekli hattan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sürekli hattan düşme sorunu

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@OrhanYILDIRIM)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

iki farklı lokasyon arasında karşı taraf sürekli hattan düşüyor.. acaba shdsl modemindemi bir sorun var diye düşündüm dün giderek shdsl modemi değiştirdim karşı taraftaki.. fakat bugün itibariyle yine aynı sorunla karşılaşıyorum.. 1 hafta öncesine kadar böyle bir sorun yoktu hatta ve fiziksel olarak herhangi bir değişiklik olmadı hatta..

acaba neden böyle olur ?? fikri yada tecrübesi olan muhakkak vardır.. acil beklemekteyim üstad'lar

saygılar..

Gönderildi : 15/06/2010 15:35

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

Lütfen forum kurallarını okuyun. (Başlık)

Sayg.

Gönderildi : 15/06/2010 15:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Modeminiz hat sinyal seviylerini gösterebilmektedmir ? sysloglarını dinliyorsanız garip bir log geliyor mu ( sürekli tekrarlayan ) ? modeminizde DDOS atakları için koruma ver ise şu an aktif mi ?

Ufuk Bey uyarmış lakin " http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx " şu kısmı okur, sonrasında başlıkta bulunan "ACIL" kısmını kaldırır ve yukardaki sistemlerin sonuçlarını verebilirseniz, yardımcı olmaktan büyük keyif alacağım.

Gönderildi : 16/06/2010 04:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bütün suç telekomda.:)

Gönderildi : 18/06/2010 02:12

(@HakanDogan)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Aynı problemi bende yaşadım, VPN bağlantısında kopma , düşme ve tekrar bağlanamama... Hiç birşey yapmayıp birkaç gün sonra kendiliğinden düzeliyordu sorun. VDSL2 Modemini değiştirdik ve 0 modem gönderildi. Karşı taraf kontrol edildi. Herşeyin normal olmasına rağmen bir kaç gün sonra tekrar gitti VPN.. Telekomla irtibata geçtik, VDSL hızımızı düşürmeyi teklif ettiler.. Ama tekrar gittiğimde portun değişirse düzelebileceğini, trafiğin daha az olduğu bir yere geçilirse sorunun çözülebileceğini söylediler. Ancak IP değişiyor portu değiştirdiğimizde. Nitekim kabul ettik. Şu an 3 tane VDSL hattı var bize gelen port üzerinde. Sorun şimdi düzeldi, 1 haftadır hiç bir sıkıntı yaşamadan bağlanıyoruz VPN e..

Söylediğin gibi tüm suç Telekomda olabilir.. 🙂

Gönderildi : 22/06/2010 18:54

(@ertanerbek)
Famed Member

Acaba üç hattı hangi cihaz ile balance yaptınız ?

Gönderildi : 22/06/2010 20:20

(@HakanDogan)
Estimable Member

yok yanlış anlaşılma olmasın.. yani bizim VDSL hattımızın bulunduğu porttan toplam 3 tane VDSL hattı geçiyormuş. Yani burada bitane VDSL var.. 🙂

Gönderildi : 22/06/2010 21:35

(@ertanerbek)
Famed Member

Kutuya fiber ile yolluyorlar 100 tane olsa ne yazar ki ?

Gönderildi : 23/06/2010 03:09

(@HakanDogan)
Estimable Member

Telekomdan portlara giderken bakır kablo ile geliyor biliyorum ama.

Gönderildi : 23/06/2010 12:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sorun yaşadığınız lokasyonun toprak değerlerini ölçtünüz mü?

Kolay Gelsin

Gönderildi : 23/06/2010 12:20

Paylaş: