Forum

PACKET TRACER'DA KI...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PACKET TRACER'DA KISITLAMA

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,280 Görüntüleme
(@bektasakgul)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Packet Tracer'da Pc eklemeyi kapatma,Router CLI komut yerini kapatma ve kapattığımızda komut yazamama,Pc var mesal çalıştığım packet tracer sayfasında o pc yi silmeye kalktığımda silinmeyecek vaziyete getirme olayını biliyormusunuz?  

Gönderildi : 30/04/2010 20:11

(@GurcanBoduroglu)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Packet Tracer programını çalıştırdığınızda Options - Perferences - Hide menüsünü izlediğinizde orada gördüğünüz opsiyonları açıp kapatabilirsiniz (CLI, Physical, Config, Desktop, GUI) Fakat pc ekleyememe ve diğerlerini bilmiyorum.

Saygılarımla,

Gürcan 

Gönderildi : 01/05/2010 03:09

(@bektasakgul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sizin söylediğinizde butonlar yok oluyor benim istediğim o buton yerinde duracak o butona tıkladığımda o butona girmeme izin vermiyecek.Örnek:CLI butonu var bu clı butonuna girmek istediğimde girmeme izin vermiyecek.Bizim hoca yapmış bunu .pkt olması gerek packet tracer uzantısı olması gerek ama .pka olmuş.Bu .pka uzantılı dosyayı  Packet Tracer açıyor.Nasıl yapmış olabilir?

Gönderildi : 02/05/2010 02:46

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Extensions altında Activity Wizard ile mümkün oluyor. Ama sorma nasıl yaptığımı =) 1-2 deneme sonucu bende yaptım. Ne silmeye izin veriyor. Ne editmeye. Ama mantığını çözmüş değilim.

O Activity Wizard'ı kurcala biraz eminim sen çözersin. Benim uğraşmaya vaktim yok. =)

Gönderildi : 02/05/2010 02:59

(@bektasakgul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim Erdem Bey uzun uğraşmam sonucunda buldum Sağolun.

Gönderildi : 05/05/2010 21:14

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Teşekkür Ederim Erdem Bey uzun uğraşmam sonucunda buldum Sağolun.

Nasıl bulduğunuzu paylaşırsanız bunu merak eden diğer arkadaşlar için de yararlı olacaktır. Saygılar.

Gönderildi : 05/05/2010 23:33

(@bektasakgul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ne demek kusura bakmayın unutmuşum.Packet Tracer programının ana sayfasında yukarıda butonlar var.O butonların içerisinde ACTİVİTY WİZARD diye bir buton var bu butonun kısayolu CTRL+W'dir.Bu seçeneğe girdiğimizde karşımıza seçenekler cıkacak.Bu seçeneklerin içerisinde İNİTİAL NETWORK seceneğine tıklayarak altta kısıtlama seçenekleri çıkacak(TOPOLOGY-SİMULATİON ve INTERFACE bu 3'ü kısıtlama ile ilgilidir.)Kısıtlamayı yaptıktan sonra aynı sayfada  şekli yapmak içinde sol üstte SHOW İNİTİAL NETWORK'a tıklayarak şeklimizi yaparız.ACTİVİTY WİZARD bölümündeki SAVE'a tıklayarak istediğiniz yere kaydederek açabilirsiniz.Kısıtlama yöntemini kullanırsanız .pkt uzantılı dosya .pka uzantısına dönüşüyor.Yardım edebilmişsem ne mutlu bana

Saygılar!! 

Gönderildi : 06/05/2010 03:58

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Cevap için teşekkürler. Saygılar.

Gönderildi : 06/05/2010 11:45

Paylaş: