Forum

AP D-LİNK G AP 210...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AP D-LİNK G AP 2100

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@SerdarMOLLAYSFGLU)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

D-link Ap üzerinden internet erişimi sağlamaktayım bazı bilgisayarlar SSID sini kendi bilgisayarında görememektedir.Bazıları ise görebilmektedir.Bunun sebebi ne olabilir.?

Saygıalrımla. 

Gönderildi : 01/03/2010 13:00

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba

SSID yi göremeyen bilgisayarlar üzerinde kaydedilmiş SSID yi silip yeniden bi deneyin. 

Gönderildi : 01/03/2010 15:01

(@SerdarMOLLAYSFGLU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Silip tekrar denedim yaşanan sorunda herhangi bir değişiklik olmadı.

Gönderildi : 01/03/2010 16:08

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Peki bu bilgisayarlardan birisinde driver güncellemesi deneyebilirmisiniz?

Gönderildi : 01/03/2010 16:16

(@SerdarMOLLAYSFGLU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Denerim

Gönderildi : 01/03/2010 17:53

(@SerdarMOLLAYSFGLU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merak ettiğim bir durum var Linksys Range ile birlikte Dlink G Ap 2100 kullanıyorum.Sabah 08:00-18:00 arasından AP şifreye geçiriyorum ve Linksys Range Otomatik olarak active den düşüyor kırmızı ışık yanıyor. Tekrar 18:00 dan sonra şifreyi kaldırıyorum ve Linksys Link ışığı yine kırmızı yanıyor zaman zaman mavi oluyor.Bu sıralar genellikle kırmızı yanıyor.Bu konuda konbine edecek olursak Ap ile Linksys Range en iyi şekilde irtibat sağlıyarak kaç kullanıcıya Ip vererek İnternet bağlantısını sağlaya bilirim şu aralar izlenimime göre bir AP daha 13 kişi dahi bağlı göremedim bu yapılandırma ile alakalımı yoksa yanlış birşey mi var aynı zaman da bazı bilgisayar AP verilmiş ismi görebilirken diğerlerinin görmemesi çok da ilginç geliyor bundan 4 ay önce böyle bir sorun yoktu 2 yıldır bu cihazlar elektiriğe bağlı olrak çalışıyor sebep neden kaynaklı olabilir.

Saygılarımla.

Gönderildi : 16/03/2010 19:38

Paylaş: