Forum

Modem ve Firewall T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modem ve Firewall Tavsiyesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@HakanUSTUN)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hattım ADSL ve mail server kurmam gerekiyor hattımı bu sebeble değiştirmek istiyorum çok fazla kullanıcım yok hangi hattı tavsiye edersiniz?

(g.shdsl mantıklı gözüküyor)

bu hat ile ilgili performansından memnun kullandığınız bir modem ve yine performansından (spam ve web server koruma modülleri için özellikle)

memnun kaldığınız Firewall  tavsiye edermisiniz 

ayrıca bu hat üzerinden ben Telefonlarımıda kullanmak istiyorum nasil bir sistem önerirsiniz ? 

spamda pek sorun yaşamak istemediğimden  g.shdsl düşündüm mesela VDSL2
var bu hat ile ilgili görüşleriniz neler bu hattındamı ip aralığı blok
listte  ?

Gönderildi : 14/01/2010 20:01

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

Bu iş için en önemli unsur bütçe, buna göre rotanı çizmen daha sağlıklı olur.

Gshdsl alıp (1 Mb) bunun yanında 4 mb adsl alıp web trafiğinide bu hatta yönlendirebilirsin yada 2 mb gshdsl bana yeter dersen tek olarak alabilirsin. modem çokta önemli değil, iyi bir firewall alman daha önemli.

Ben juniper kullanıyorum buna artı olarak da trend micro worry free + exchange ürünü var ve memnunum ama başka ürünleri kullananlardan da fikir alman iyi olur.

Voip yapacaksan önemli olan aynı anda kaç kişinin telefonla görüşüyor olduğu, firmalar genelde farklı bir noktadan noktaya gshdsl (256,512 vs) ile bu işi çözmeyi öneriyorlar.

Hattı Türk Telekomdan alacaksan kesin birşey söyleyemem, onlar da bunun garantisini vermiyorlar. alternatif operatörleri araştırman muhattab bulman açısından faydalı olacaktır.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/01/2010 21:02

(@HakanUSTUN)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

selim bey teşekkür ederim tavsiyeleriniz göz önünde bulunduracağım

başka tavsiyelerde bekliyorum arkadaşlar teşekkürler

Gönderildi : 14/01/2010 22:42

Paylaş: