Forum

İnternet belli aral...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet belli aralıklarla gidiyor.

13 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
954 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar.İnternet beli aralıklarla gidiyor.Modemi yeniden başlatınca 4-5 dk sonra tekrar geliyor.Acaba sorun neden kaynaklanıyor.iyi günler...

Gönderildi : 02/01/2010 15:46

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

modeminizin güncel firmware update'ini yapın.Modemde sıkıntı olabilir farklı bir modemle deneyin.

Gönderildi : 02/01/2010 16:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Modem ttnet'in ücretsiz olarak vermiş olduğu modemlerden.Üstünde isim falan yazmıyor.nasıl yapabilirim bu firmware update olayını.Yardımcı olursan memnun olucam ahmet kardeş.Teşekkürler..

Gönderildi : 02/01/2010 20:46

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member

başka bir modem bul  dene yine bağlantın koparsa ttnet 4440375 ara arıza kaydı açtır. Hattını kontrol etsinler Ama muhtemelen modemdendir. Çünkü bende de aynısı oluyordu.

Airties rt205 modem kullanıyorum stabil çalışıyor.

Gönderildi : 02/01/2010 21:53

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba kışın gelemsiyle sorunlu olan rasgele kazma kürek vurulan oksitelenen kabloda sorun olma olayı muhtemel.Modemde sorun var ise bölge telekomunu yada 444 0375 nosunu arayarak hatıtnızın ölçümünü yaptırın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/01/2010 21:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Verdiğiniz  bilgiler için çok teşekkür ederim.Telekom'u aradım sorun olmadığını falan söylediler.Geçici olarak başka bi modem takıp denicem.bakalım sorun nerdeymiş.emeğiniz için tekrar teşekkür ederim.Hayırlı akşamlar..

Gönderildi : 02/01/2010 22:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Telekom çoğu zaman sıkıntı yok diyor, ama nedense birçok sınıtıda onlardan kaynaklanmakta. Aklınızda olsun.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 04/01/2010 03:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim uğur bey.

Gönderildi : 04/01/2010 12:04

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

aynı olayı ben Çanakkale de yazlıkta yaşadım.Telekom u abim aramış bişey yok falan demişler.Sonra ben aradım orada ki bayanlarla değil teknik den  adamlarla teknik olarak konuşunca eve gelen hattı yeniden çektiler.Adamlara bir güzel yemek ısmarlardım öbür boyu bişey olmaz artık 🙂 Tavsiyem modemi deneyin ama sorun yok deselerde sakın onlarak inanmayın.

Gönderildi : 04/01/2010 18:08

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

aynı olayı ben Çanakkale de yazlıkta yaşadım.Telekom u abim aramış bişey yok falan demişler.Sonra ben aradım orada ki bayanlarla değil teknik den  adamlarla teknik olarak konuşunca eve gelen hattı yeniden çektiler.Adamlara bir güzel yemek ısmarlardım öbür boyu bişey olmaz artık 🙂 Tavsiyem modemi deneyin ama sorun yok deselerde sakın onlarak inanmayın.

Süper ya [:)]

Gönderildi : 05/01/2010 03:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Üç gündür sorun yok.Sanırım telekom kaynaklı bi poblemmiş.Herkese vermiş  olduğu bilgiler için teşekkür ederim..

Gönderildi : 08/01/2010 01:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geri bildirim için teşekkürler.Size bir kaç öneride bulunayım.Telekom kurumsallaşma konusunda bir hayli istekli gözüküyor.Bu nedenle her kurumsal müşterisine bir müşteri temsilcisi atıyor.Bu kurumsal müşteri temsilcisi size özel olarak telini ve sürekli ulaşma imkanını sunuyor.Sizin yaşadığınız sorunla ilgili olarak o koşuşturup üzerine düşeni yerine getirmeye daha iyi hizmet sunmaya çalışıyor.Kendi müşteri temsilcinizi öğrenir şirketinize davet ederseniz size internet ve telefon görüşmeleri konusundada ajantajlı tarife bildirimi apıyor ekonomik kar sağlatıyor.

Geri bildirim için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/01/2010 01:16

(@CihanOZTURK)
Gönderiler: 86
Estimable Member

Modem ttnet'in ücretsiz olarak vermiş olduğu modemlerden.Üstünde isim falan yazmıyor.nasıl yapabilirim bu firmware update olayını.Yardımcı olursan memnun olucam ahmet kardeş.Teşekkürler..

Merhaba

Modeme web arayüzünden bağlanarak marka model bilgilerini öğrenme imkanın olabilir

( Eğerki nasıl bağlancağını bilmiyorsan Başlat / çalıştır / cmd yaz  entera bas açılan komut ekranın ipconfig yaz varsayılan ağ geçidi karşısında yazan sayıları ( ip ' yi ) web sayfasına yazarak ulaşabilirsin ) Sorun telekom kaynaklı ise en azından firmware update imkanın olur

Gönderildi : 16/01/2010 01:42

Paylaş: