Forum

Kota aşımı sonra in...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kota aşımı sonra interneti kapatma

12 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar kullnıcılarımızdan biri evdeki bilgisayarı için kota aşımı sonrası kabarık gelen faturadan dolayı kota aşımı olunca intnerneti kapatan bir program istedi benden. Bu konuda bana hangi programı tavsiye edersiniz. Ücretsiz olursa benim için daha iyi olur 🙂 Şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz bilgiler için.

Gönderildi : 12/11/2009 13:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bildiğim kadarı ile böyle bir yazılım yok çünkü kota bilgisi ttnet databesinde.

En sağlıklısı kullanıcı 3-4 günde bir kota sayfasından kontrol etsein ben evde öyle yapıp ona göre harcamımı yapıyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/11/2009 14:18

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member

Merhaba arkadaşlar kullnıcılarımızdan biri evdeki bilgisayarı için kota aşımı sonrası kabarık gelen faturadan dolayı kota aşımı olunca intnerneti kapatan bir program istedi benden. Bu konuda bana hangi programı tavsiye edersiniz. Ücretsiz olursa benim için daha iyi olur 🙂 Şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz bilgiler için.

Evet böyle bir yazılım yok zaten piyasadaki kotayı gösteren yazılımlarda sağlıklı değil en iyisi belli zaman aralıklarıyla ttnet in kota durumunu gösteren web sitesine bakmak..

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 12/11/2009 14:36

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Peki interneti kesebileceğim bir program varmı ücretsiz olarak kullnabilceğim bir program .

Gönderildi : 12/11/2009 18:18

(@gokhanakmercan)
Gönderiler: 132
Estimable Member

Bu konuda tek yapabilceği sürekli kontrol başka bi çözüm malesef bulunmamaktadır...

Gönderildi : 13/11/2009 00:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.netlimiter.com/download/nl_v130.exe

Bu programı kullanabilirsiniz.Basit ev pcleri için bunları kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/11/2009 12:02

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Peki interneti kesebileceğim bir program varmı ücretsiz olarak kullnabilceğim bir program .

Modemi kapatmanız yeterli değil mi interneti kesmek için, ya da ağ bağlantısını sağ tıklayıp devre dışı bırakmak:??

Gönderildi : 03/12/2009 22:24

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Ttnet kullanıcılarının özellogin olduğu sayfadan kullanıcınız login olursa ne kadar kota kullandığını görür...Ama kota aşımında interneti kes diye bir programın olacağını sanmıyorum olsa bile çok sağlıklı bilgi vermez..Öle bir programı bulduğunuzu varsayarsak makinanıza yükledikten sonraki günler için kota logu tutacaktır.Peki ondan önceki internete giriş kotası ne olacak?Benim aklıma ilk bu soru geldi:)Bu arada konu ile dolaylı olarak söylüyorum.Arkadaşlarımızdan birinde de aynı sorun vardı.Superonline Adsl'den bağlatmıştı.Rapor istedik.Gönderilen raporda arkadaşımızın interneti fiziksel olarak bağlatmadığı  hatta üyeliğinin aktif olmadığı günlerde de internete girdiği gözüküyor.Hemen itiraz ettik.Sizlerde bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim..

Gönderildi : 03/12/2009 23:55

(@fatihyegin)
Gönderiler: 342
Reputable Member

ya benim de böyle bir sorunum var ama ev değil 15 20 bilgisayar var..bunlara ayrı ayrı limit koyabilirmiyiz...yada herhangi bir internet sayfasına o ağdan kimsenin girmesini istemiyoruz ne yapabiliriz...şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 12/12/2009 21:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

vlan yapabilsiniz.Tabi switch destekliyorsa..

Gönderildi : 13/12/2009 17:33

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Networks Adinda Free Internet Takip Programi Var Kucuk Ama Etkili Bir Program. Program Kuruldugu Andan Itibaren Butun Internet Trafigini Takip Edebiliyor. Istersen Belirledigin Zaman Araliginda Belirledigin Kota Sinirina Gelince Istedigin Islemi Tetikletebiliyorsun. Ister Ekrana Sesli veya Yazili Mesaj ver Istersen Belirledigin Programi Calistirsin. Daha Once Bizzat Test Etmistim Gayet Saglikli Calisiyor. 

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 14/12/2009 03:49

Paylaş: